Młodzicy z krakowskiego Sportwise mistrzami Polski w supersprincie

Zawodnicy Klubu Sportowego Sportwise stanęli na najwyższym miejscu na podium w klubowych mistrzostwach Polski sztafet mieszanych młodzików. Po wyrównanej walce w pokonanym polu pozostawili m.in. takie drużyny jak UKS Lusowo i Swim Tri Rzeszów.

Walka o medale klubowych mistrzostw Polski sztafet mieszanych młodzików rozpoczęła się o godz. 09:00. W trzyosobowych drużynach każdy z zawodników miał do pokonania: 300 metrów pływania, 5 km jazdy na rowerze oraz 1,8 km biegu. W rywalizacji udział wzięło siedem drużyn.

Mistrzostwa Polski młodzików w sztafetach mieszanych

Od samego początku trwała zawzięta rywalizacja między zespołami UKS Lusowo a Klubem Sportowym Sportwise. Startujący na pierwszej zmianie w drużynie z Lusowa Wojciech Jaskólski pokonał trasę najszybciej z wynikiem 00:22:20. Tymoteusz Dawiec ze Sportwise tracił do niego ponad 40 sekund.

Na drugiej zmianie Dana Soroka ze Sportwise wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie. Zespół z UKS Lusowo, w którym jako druga startowała Alicja Grudziołek, tracił wówczas do liderów 27 sekund.

Na trzeciej zmianie zmierzyli się ze sobą Michał Peszt ze Sportwise oraz Franciszek Pisanko z Lusowa. Pisanko zdołał odrobić trochę strat, ale jednak zbyt mało, żeby na poważnie zagrozić drużynie prowadzącej.

Pierwsze miejsce w klubowych mistrzostwach Polski młodzików w sztafetach mieszanych zajął zespół Klub Sportowy Sportwise z Krakowa z czasem 01:08:02. Na drugim miejscu zmagania ukończyli zawodnicy z UKS Lusowo z wynikiem 01:08:21. Trzecie miejsce na klubowych mistrzostwach Polski młodzików zdobył zespół Swim Tri Rzeszów. Czas drużyny to 01:10:22.