Mistrzostwa Polski na dystansie średnim podczas Castle Triathlon Malbork!

To już pewna informacja! Podczas zawodów Castle Triathlon Malbork, które odbędą się w dniach 2-3 września, przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie średnim (113 km), czyli na 1/2 IM. Mistrzostwa rozegrane zostaną w kategoriach PRO oraz age-group. Będzie to rywalizacja o prestiż, a także o nagrody finansowe. Dla początkujących triathlonistów, to także okazja do ścigania się z doświadczonymi zawodnikami oraz możliwość zebrania cennego doświadczenia.

ctm2017 foto1

„Polski Zawiązek Triathlonu drugiego lutego przedstawił tegoroczny kalendarz Mistrzostw Polski. Jesteśmy dumni, że Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego dołączył do elitarnego grona, i że podczas zawodów odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie średnim. Jest to duże wyróżnienie, które mobilizuje nas do jeszcze cięższej pracy. Zrobimy wszystko, aby imprezę przygotować na najwyższym poziomie” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

ctm2017 foto2

Kategorie wiekowe w ramach Mistrzostw Polski na dystansie średnim:
M/K PRO (generalna mężczyzn i generalna kobiet)
M/K 18 (18-24 lat)
M/K 25 (25-29 lat)
M/K 30 (30-34 lat)
M/K 35 (35-39 lat)
M/K 40 (40-44 lat)
M/K 45 (45-49 lat)
M/K 50 (50-54 lat)
M/K 55 (55-59 lat)
M/K 60 (60-64 lat)
M/K 65 (65-69 lat)
M/K 70+ (70 lat i więcej)

Rywalizacja na dystansie średnim (1/2 IM) odbędzie się drugiego dnia zawodów, czyli w niedzielę 3 września. Triathloniści rozpoczną swoje zmagania pływaniem w rzece Nogat, tuż u stóp Zamku Krzyżackiego, największej ceglanej budowli w Europie, gdzie do pokonania będą mieli 1,9 km. Następnie wyruszą na trasę kolarską (90 km). Etap ten będzie szybki, dzięki płaskiej, z dobrej jakości asfaltem trasie, wytyczonej przez Żuławy Wiślane. Cześć biegowa, o długości 21,1 km, będzie wyznaczona ulicami Malborka. Zawodnicy przebiegną między innymi przez Muzeum Zamkowe w Malborku, co sprawi, że zawody będą niezwykle widowiskowe zarówno dla triathlonistów, jak i kibiców. Zawodnicy, którzy będą startować na dystansie 1/2IM, a tym samym w Mistrzostwach Polski są zobowiązani do posiadania aktualnych licencji Polskiego Zawiązku Triathlonu, natomiast zawodnicy chcący być sklasyfikowani w kategorii PRO, będą musieli przy zapisach zaznaczyć opcję „Klasyfikacja Mistrzostw Polski w kategorii PRO”.

ctm2017 foto3

„W związku z przyznaniem organizacji Mistrzostw Polski na dystansie średnim postanowiliśmy wyjść naprzeciw zawodnikom i wznowić najniższą opłatę startową dla wszystkich dystansów rozgrywanych w tym roku w Malborku, która będzie obowiązywała do końca lutego” – powiedział Marcin Waniewski z MKS Triathlon Malbork.

W ramach zawodów Castle Triathlon Malbork wystartować można również na dystansie 1/4 IM oraz na pełnym dystansie IM. Rywalizacja na „ćwiartce”, 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. odbędzie się w sobotę 2 września. Pełen dystans IM (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze, 42,2 km biegu) przeprowadzony zostanie drugiego dnia zawodów, w niedzielę 3 września.

ctm2017 foto5

Zapisy na wszystkie dystanse trwają. Aby zarejestrować się na zawody, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów www.castletriathlon.com.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze