Mistrzostwa Polski w aquathlonie w ramach IRONKIDS Gdynia

Organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife porozumieli się z Polskim Związkiem Triathlonu w kwestii organizacji Mistrzostw Polski w aquathlonie. W 2017 roku odbędą się one w ramach IRONKIDS Gdynia.

 

Zadowolenia z nawiązania współpracy nie kryje Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu.

 

– Cieszymy się, że Mistrzostwa Polski w aquathlonie odbędą się podczas najważniejszych zawodów triathlonowych w Polsce. Od pewnego czasu jesteśmy świadkami coraz lepszej współpracy pomiędzy World Triathlon Corporation i International Triathlon Union. Można więc powiedzieć, że nasza współpraca z organizatorem Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife dobrze wpisuje się w ten trend – mówi Paweł Jarski.

 

Mistrzostwa Polski w aquathlonie odbędą się w ramach IRONKIDS Gdynia w piątek, 4 sierpnia. Formuła zawodów została rozszerzona. Mistrzostwa Polski w aquathlonie obejmą trzy kategorie wiekowe: młodzika (14-15 lat), juniora młodszego (16-17 lat) oraz juniora (18-19 lat). O przynależności do kategorii decyduje rok urodzenia. Nie zmienił się za to limit uczestników, który nadal wynosi 500 osób.

 

unnamed-2

 

– Wierzymy, że to początek długofalowej współpracy z Polskim Związkiem Triathlonu – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. – Triathlon jak każda inna dyscyplina sportu potrzebuje gwiazd. Takie zawody, jak IRONKIDS Gdynia mogą być pierwszym krokiem do sportowej kariery. Mamy nadzieję, że skauci PZTri wypatrzą na naszej imprezie wielki talent, który w przyszłości zdobędzie medal olimpijski dla Polski – dodaje.

 

Organizator Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife od dwóch lat wspiera program stypendialny Fundacji Miasta Sportu pn. Elemental Tri Team, którego beneficjentami są dwaj młodzi, uzdolnieni triathloniści – Kacper Stępniak i Kamil Damentka.

 

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie, obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300.000 sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

 

Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia powered by Herbalife to największe zawody triathlonowe w Europie Środkowo – Wschodniej. W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl oraz www.facebook.com/polandtriathlon .

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze