Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim już w ten weekend

11 października w Rumi po raz czwarty odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie. Zawodnicy wystartują na dystansie sprinterskim. To już czwarte zawody tej rangi w pomorskiej miejscowości.

Tegoroczna edycja zawodów planowo odbyć się miała 26 kwietnia. Jednak z powodu pandemii i obowiązujących restrykcji, została przeniesiona na 11 października. Jak co roku w ramach zawodów odbędzie się kilka wyścigów. Są to Mistrzostwa Polski Elity, Młodzieżowców i Juniorów, Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów Młodszych, Mistrzostwa Polski Age Group oraz Wyścig Żaków.

Czy ubiegłoroczni medaliści obronią tytuły?

Lista startowa amatorów wypełniona jest po brzegi. W kategorii PRO sytuacja wygląda nieco inaczej – potwierdzonych jest 28 osób. Wśród nich jest Sylwester Kuster, który w ubiegłym roku zdobył w Rumii złoto oraz Maria Pytel, która rok temu była druga wśród pań.

Zabraknie Marii Cześnik, która zwyciężyła w poprzedniej edycji MP. Wśród faworytów, oprócz ubiegłorocznych medalistów, wymienić warto kilku zawodników. Wśród panów, Kacpra Stępniaka – tegorocznego potrójnego medalistę MP Elity na dystansie sprinterskim, olimpijskim oraz ½ IM, który już dwukrotnie zdobył tam mistrzostwo oraz Igora Siódmiaka – brązowego medalistę MP Elity na dystansie ½ IM. Wśród kobiet na linii startu staną m.in.: Aleksandra Jędrzejewska – brązowa medalistka MP Elity na dystansie ½ IM oraz Zuzanna Sudak – która zwyciężyła w tym roku w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Białymstoku oraz zajęła 5. miejsce na MP Elity na dystansie sprinterskim w Rawie Mazowieckiej.

Trasy MP Rumia Lotto Duathlon Energy 2019

Trasa zawodów jest płaska i szybka. Każdy wyścig odbywał się będzie na tych samych pętlach biegowych i rowerowych, jednak różnicę stanowiła będzie liczba pętli do pokonania. Wyjątkiem jest Wyścig Żaków – dystans młodszych zawodników jest o wiele krótszy.

Wprowadzenie strefy żółtej wpłynie na liczbę kibiców biorących udział w wydarzeniu

Tegoroczny sezon zaskoczył triathlonistów i organizatorów imprez sportowych przykrymi niespodziankami w postaci licznych restrykcji. Spowodowały one w większości odwołanie zawodów lub przeniesienie ich na innych termin. Duathlon w Rumi należy do grona nielicznych, które mają szczęście pozostać w tegorocznym kalendarzu.

Obowiązywał będzie jednak limit kibiców (100 osób), gdyż od soboty, tj. 10 października, cała Polska, z wyłączeniem stref czerwonych, znajdzie się w strefie żółtej. Nowe obostrzenia nie wpłyną na liczbę zawodników biorących udział w wydarzeniu.

Kamila Lulińska
Kamila Lulińska
Dziennikarka, copywriter. Moja przygoda z triathlonem rozpoczęła się kilka lat temu. Pochodzę z Susza, a więc nie było mowy bym kiedyś nie spróbowała swoich sił na naszych miejscowych zawodach. I w ten sposób przepadłam. Trenuję amatorsko pod okiem własnym (choć mam swojego „anioła stróża”, który ma na mnie oko) i uwielbiam stawiać sobie nowe wyzwania. W wolnych chwilach pochłaniam książki w tempie światła, bawię się w grafika oraz marketingowca, a raz do roku możecie zobaczyć przy organizacji zawodów triathlonowych. Współpracowałam przy jednej z najstarszych imprez triathlonowych w Polsce Susz Triathlon, a od czterech lat przy Ocean Lava Triathlon Polska.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane