Mistrzostwa Polski w Duathlonie – zapowiedź imprezy

W najbliższą sobotę 19 maja o 15:00 w Rumi rozpoczną się Mistrzostwa Polski w duathlonie pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu. Program przewiduje trzy wyścigi. Osobno wystartują amatorzy, młodzież ze sportu kwalifikowanego oraz wyczynowcy. Centrum imprezy zlokalizowane jest przy MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49.

W pierwszym wyścigu na dystansie sprinterskim (5-20-2,5) zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Grup Wiekowych, wyścig dedykowany dla amatorów w konwencji z zakazem draftingu.  W wyścigu obowiązują kategorie wiekowe co 5 lat i wszyscy medaliści we wszystkich kategoriach wiekowych AG zostaną nagrodzeni oficjalnymi medalami MP w duathlonie na rok 2018 r. Faworytami tego wyścigu w klasyfikacji open są: ubiegłoroczny zwycięzca MP AG Jakub Ruciński oraz niezwykle szybki biegacz, triathlonista amator biegający 10 km poniżej 32 min. – Michał Czapiński . W pierwszym wyścigu wystartuje około 160 zawodniczek i zawodników.

Tuż po amatorach wystartują młodzicy i juniorzy młodsi na dystansie super sprinterskim (2,5-10-1,25). W zawodach wystartuje ponad 40 zawodniczek i zawodników. W kategorii juniorek młodszych murowaną faworytką jest Julia Sanecka (Delf Gryfino) – ubiegłoroczna mistrzyni Polski także juniorek młodszych. Faworyta wśród juniorów młodszych trudno wskazać, jest przynajmniej kilku zawodników w tym mistrzowie Polski młodzików z ubiegłego roku w triathlonie i duathlonie – czyli odpowiednio Maksymilian Kopiczko z Orki Iława i Marcin Stanglewicz z UKS Tri-Team Rumia.

Główny wyścig MP w duathlonie zostanie rozegrany także na dystansie sprinterskim (5-20-2,5) na nieco innych trasach w stosunku do amatorów i w konwencji z draftingiem czyli możliwością jazdy wspólnej na rowerze.  Faworytkami wyścigu kobiet powinny być: broniąca tytułu mistrzowskiego z 2017 roku Marta Łagownik u UKS Dwójka Morena Gdańsk, najlepsza polska juniorka Roksana Słupek z UKS Tri-Team Rumia oraz Joanna Sołtysiak z KM Sport Pro Team – ubiegłoroczna mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie IRONMAN 70.3. Wśród mężczyzn mamy wielu utytułowanych zawodników, mistrzów Polski w triathlonie i duathlonie. Tytułu będzie bronił Kacper Stępniak – mistrz Polski kategorii Elity w triathlonie i duathlonie z 2017 roku, przedstawiciel gospodarzy. Do faworytów powinni należeć Jakub Wożniak (w 2017 brązowy medalista MP ), Maciek Kubiak  , Kamil Damentka, Jacek Krawczyk, Krzysztof Hadas, Tomasz Szala, Tomasz Brembor i Przemysław Szymanowski. W wyścigu głównym wystartuje ok 40 zawodniczek i zawodników. Niestety na starcie zabraknie Daniela Formeli – najbardziej utytułowanego duathlonisty, mającego kłopoty zdrowotne.

Do zawodów zgłosiło się ponad 240 osób z całej Polski. Trasy są przygotowane i niezwykle szybkie, przewidywana pogoda to temperatura 16 stopni z drobnymi opadami – rywalizacja o tytuły mistrzowskie zapowiada się bardzo ciekawie.

Impreza odbędzie się pod patronatem Pani Gabrieli Lisius – Startosty Wejherowskiego oraz Pana Michała Pasiecznego – Burmistrza Rumi. Na zawodach obowiązują licencje Polskiego Związku Triathlonu.

Imprezę organizuje Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia we współpracy z MOSIR Rumia i przy wsparciu finansowym Miasta Rumia i Starostwa Powiatowego w Wejherowie.  

Wszyscy mistrzowie Polski podczas dekoracji zwycięzców zostaną nagrodzeni oprócz medali, statuetek i nagród także oficjalnymi koszulkami MISTRZ POLSKI w Duathlonie 2018 ufundowanymi dzięki firmie SISU.

Fot. Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk). Mistrzyni Polski w duathlonie z 2017r.
Fot. Drużyna UKS Tri-Team Rumia gotowa do sezonu i MP w Duathlonie ‘ Rumia 2018r.

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze