Mistrzostwa Polski w Duathonie na dystansie standard bez kategorii ELITY – LOTTO Duathlon Energy Gniewino

Mistrzostwa Polski 2019 w Duathlonie na dystansie standard 10 km bieg – 40 km rower – 5 km bieg odbyły się podczas zawodów Lotto Duathlon Energy Gniewino.

W związku z Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Triathlonu i likwidacją wyścigu ELITY została utworzona kategoria OPEN Kobiet i Mężczyzn w wyścigu Age Group (Kategorii Wiekowych). Kategorie Wiekowe były podzielone ze skokiem co 5 lat. Jeżeli w zawodach wystartował zawodnik lub zawodniczka posiadający licencję PRO był klasyfikowany wyłącznie w kategorii OPEN. Jeżeli miejsce na podium w kategorii OPEN zajął zawodnik z Kategorii Wiekowych, to w takim przypadku nagroda dublowała się z kategorią wiekową.

Mistrzem Polski w Duathlonie na dystansie Standard został Jakub Woźniak, który miał przewagę 3 min. 51 sekund nad drugim Pawłem Ochalem znanym biegaczem długodystansowym z rekordem życiowym na dystansie maratonu 2:12:20. Podium zamknął Michał Czapiński.

Wśród kobiet Mistrzynią Polski została Magdalena Lenz, która podczas Mistrzostw Świata Ironman 70.3 Nicea była najwyżej sklasyfikowaną Polką. Drugie miejsce zajęła Kinga Zujko. Strata Kingi do zwyciężczyni to 8 min. 2 sek. Trzecie miejsce wywalczyła Justyna Woźniak.

Poniżej wyniki wszystkich kategorii Mistrzostw Polski w Duathlonie.