Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie nad Zalewem Dojlidy!

W tym sezonie Białystok już po raz piąty będzie gospodarzem triathlonowych zmagań w ramach cyklu Elemental Tri Series! 18 sierpnia nad Zalewem Dojlidy odbędzie się wielkie święto triathlonu, czyli Mistrzostwa Polski w Triathlonie! Zawodnicy Elity i AG będą rywalizowali o medale na dystansie standard (olimpijskim), a na dystansie sprinterskim odbędą się Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie i Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet w Paratriathlonie.

Triathloniści, którzy przystąpią do rywalizacji na dystansie olimpijskim będą mieli do pokonania 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Zawodnicy, którzy wybiorą start na dystansie sprinterskim pokonają 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. W ramach zawodów odbędzie się również wyścig na dystansie supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km).

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że w tym roku Białystok będzie gospodarzem najważniejszej imprezy mistrzowskiej. Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim dla Elity i AG gwarantują najwyższy poziom sportowy i zaciętą rywalizację. Dodatkowo w Białymstoku rywalizować będą Paratriathloniści, którzy walczyć będą o medale Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim oraz w ramach Integracyjnych Mistrzostw Polski Sztafet. Zawodnicy rywalizować będą w grupach startowych dla zawodników o różnym stopniu dysfunkcji narządu ruchu oraz z dysfunkcjami narządu wzroku. Podczas jednych zawodów, które będą finałem cyklu Elemental Tri Series 2019, będziemy mieli niepowtarzalną okazję do śledzenia najlepszych zawodników w Polsce, age-grouperów, adeptów triathlonu i zawodników niepełnosprawnych”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Celem organizacji Mistrzostw Polski w Paratriathlonie jest wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach w rywalizacji kobiet i mężczyzn oraz popularyzacja aktywności fizycznej osób z niepełnosprawnością, a także integracja środowiska triathlonowego. Start dla wszystkich osób biorących udział w Mistrzostwach Polski w Paratriathlonie jest bezpłatny.

Zawody Elemental Tri Series Białystok odbędą się 18 sierpnia 2019 r. na terenie Ośrodka Sportów Wodnych nad Zalewem Dojlidy. Zapisy na wszystkie dystanse zarówno dla zawodników pełnosprawnych, jak i dla osób z niepełnosprawnością trwają na oficjalnej stronie cyklu Elemental Tri Series.

Organizatorami zawodów są: Polski Związek Triathlonu, Urząd Miasta Białystok, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Labosport Polska.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane