Polki w czołówce Mistrzostw Europy IRONMAN 70.3 Elsinore

Podczas Mistrzostw Europy IRONMAN 70.3 Elsinore w Danii, polskie zawodniczki wystartowały na dystansie ½ IM w dwóch kategoriach. W rywalizacji kategorii PRO kobiet, miejsce w czołówce wywalczyła Aleksandra Jędrzejewska. Alicja Pyszka-Bazan zdobyła srebrny medal grupie wiekowej.

Wyścig zawodniczek PRO

Aleksandra Jędrzejewska, w rywalizacji zawodniczek kategorii PRO, wystartowała jako pierwsza z Polek. Musiała zmierzyć się z mocnymi rywalkami, ale, jak pokazała we wcześniejszych wyścigach w tym sezonie, obecnie również jest w dobrej formie. Kibice mogli zatem liczyć na emocjonujące zawody.

Po części pływackiej, liderką wyścigu była Australijka Ashleigh Gentle. Polka wyszła z wody na siódmej pozycji, ze stratą 3:09. Po części kolarskiej, zarówno prowadząca w wyścigu, jak i Ola Jędrzejewska, utrzymały swoje pozycje. Rozstrzygające przetasowania w klasyfikacji miały miejsce dopiero podczas biegu.

Ostateczna klasyfikacja na podium mistrzostw Europy:

Aleksandra Jędrzejewska, z czasem 04:17:24, uplasowała się w czołówce zawodniczek PRO, na 6. miejscu.

Rywalizacja kobiet w grupach wiekowych

Alicja Pyszka – Bazan stoczyła podczas mistrzostw Europy emocjonującą walkę w grupie amatorskiej. Na etapie pływackim potwierdziła, że jest to jej silna strona. Pokonała go w bardzo dobrym czasie 25:37. Wynik ten pozwolił jej na objęcie prowadzenia, które, niestety, utraciła na etapie kolarskim. Podczas biegu, zawodniczka utrzymywała czwartą pozycję i kontrolowała sytuację, nie pozwalając doścignąć się goniącym ją rywalkom. Z czasem 04:35:06, ukończyła zawody tuż za podium. W amatorskiej kategorii OPEN kobiet zajęła 4. miejsce.

Wyniki mistrzostw Europy Age Group OPEN – kobiety:

1. Janette Dommer (Dania) – 04:29:01
    2. Sofie Dideriksen (Dania) – 04:29:35
    3. Antonia Milowsky (Niemcy) – 04:32:40

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Alicja Pyszka-Bazan (@fit.ala)

Był to drugi wynik w kategorii K25-29. Alicja Pyszka – Bazan w swojej kategorii wiekowej wywalczyła wicemistrzostwo Europy!

Klasyfikacja kategorii wiekowej (K 25-29) mistrzostw Europy:

1. Sofie Dideriksen (Dania) – 04:29:35
  2. Alicja Pyszka-Bazan (Polska) – 04:35:06
  3. Frederikke Gram (Dania) – 04:44:29

Wyścig mężczyzn – kategoria PRO

W kategorii zawodowej mężczyzn wystartował Paweł Najmowicz, który nie ukończył zawodów. Część pływacką ukończył z czasem 25:05, natomiast na trasie kolarskiej zameldował się jedynie w punkcie pomiaru czasu na 6.7 km i nie kontynuował wyścigu.