Mistrzyni po przerwie znowu wygrywa – WTS Jokohama

Trzeci przystanek serii Mistrzostw Świata WTS to Jokohama. Miasto to jest nieprzerwanie od 2009 organizatorem tych zawodów. Tym razem w Japonii było deszczowo i mgliście. Pomimo niesprzyjającej aury nie brakowało kibiców w płaszczach przeciwdeszczowych i z parasolami. Pierwszym wyścigiem tego dnia był dystans olimpijski z udziałem kobiet. Na linię startu wróciła Mistrzyni Świata Flora Duffy (BER), która poprzednie dwa starty w Abu Dhabi i Gold Coast była zmuszona odpuścić.

Triathlonistki przystąpiły do pływania bez pianek, temperatura wody wynosiła 21 stopni. 1500 metrów było podzielone na dwa okrążenia przerwane wyjściem z wody. Prowadzącą na pływaniu była Jessica Learmonth (GBR). Stawka mocno się rozciągnęła. W grupie najmocniejszych pływaczek znalazły się także Flora Duffy i Sophie Coldwell. Japonka Ai Ueda nadzieja lokalnej publiczności na wysokie miejsce, wyszła z wody bez kontaktu z innymi zawodniczkami, z bardzo dużą stratą.

Strefa T1 podzieliła zawodniczki na mniejsze grupki. Pierwsza czwórka z Florą Duffy ruszyła mocno nie czekają na utworzenie większej grupy. Po zaledwie czterech kilometrach na prowadzeniu zostały już tylko dwie triathlonistki, Flora Duffy i Sophie Coldwell. Na śliskiej nawierzchni doszło do kilku wywrotek. W grupie pościgowej Katie Zaferes (USA) przez upadek innej zawodniczki, ratując się przed zderzeniem spadł jej łańcuch. Grupa jej odjechała i musiała nie po raz ostatni tego dnia nadrabiać straty.

Do strefy T2 Flora Duffy i Sophie Coldwell dojechały ze znaczną przewagą. Flora w strefie zmian miała problem z ubraniem butów przez co straciła kilka sekund do uciekającej Sophie. Jednak szybko wyprzedziła rywalkę i samotnie biegła resztę biegu. Flora Duffy wygrała z rekordową w historii WTS przewagą nad drugą zawodniczką wynosząca 1 min. 51 sek. Ciekawy przebieg zdarzeń miał miejsce w walce o dalsze miejsca na podium. Podczas gdy Brytyjka Sophie Coldwell słabła na biegu, zbliżały się do niej dwie Amerykanki Katie Zaferes i Kristen Kasper. Katie Zaferes przez przypadek spadły okulary i postanowiła się po nie wrócić. Według regulaminu tylko za umyślne zaśmiecanie trasy przyznawana jest kara czasowa. Katie wolała mieć pewność, że żaden sędzia jej nie zatrzyma, poświęciła kilka sekund na podniesienie zgubionych okularów. W tym czasie Kristen Kasper znacznie się oddaliła. Katie ruszyła w kolejny pościg. Zdołała dogonić rodaczkę i wyprzedzić Sophie Coldwell. Katie zakończyła zawody na drugim miejscu. Trzecia była Kristen Kasper. Tuż pod podium, na czwartym miejscu uplasowała się młoda reprezentantka Wielkiej Brytanii Sophie Coldwell.

 

Wyniki kobiet WTS Jokohama

1. Flora Duffy (BER) 1:56:18
2. Katie Zaferes (USA) 1:58:09
3. Kirsten Kasper (USA) 1:58:17
4. Sophie Coldwell (GBR) 1:58:48
5. Vicky Holland (GBR) 1:58:50
6. Ashleigh Gentle (AUS) 1:58:57
7. Non Stanford (GBR) 1:59:04
8. Jessica Learmonth (GBR) 1:59:18
9. Claire Michel (BEL) 1:59:26
10. Natalie Van Coevorden (AUS) 1:59:32

 

Link do pełnych wyników:

http://www.triathlon.org/results/result/2017_itu_world_triathlon_yokohama/307210

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane