Młodzi Mistrzowie Polski – Aquathlon w Rumii 2016

W ubiegłą niedzielę, 17 kwietnia 2016 w Rumii odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U-23 w Aquathlonie. Zawody rozegrały się już po raz szósty. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji. Wystartowało niespełna 300 osób z 40 klubów. Zawody były podzielone na dwie części. Pierwszą było pływanie na krytym basenie. Juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 600 m. Z kolei Juniorzy i Młodzieżowcy płynęli 800 m. Druga część to był bieg, w którym zawodnicy wyruszali na trasę ze stratą czasową jaką mieli do pierwszego zawodnika po części pływackiej. Juniorzy młodsi biegli 3000 m, zaś Juniorzy i Młodzieżowcy 5000 m. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Oliwa, który tak komentuje swój start:

 

“Po dwutygodniowej przerwie w startach od Pucharu Europy w Quarteirze, nadszedł czas na Mistrzostwa Polski w Aquathlonie w Rumi. Dyscyplina przeze mnie bardzo lubiana ze względu na indywidualność – każdy zawodnik może liczyć tylko i wyłącznie na siebie, a nie na pracę w grupie. Tegoroczny aquathlon został rozegrany w charakterze wyścigu pościgowego – handicap. Dzięki temu mogłem pokazać moją szybkość w basenie na dystansie 800m, uzyskując czas 8:26, który jest moim nowym rekordem życiowym!

 

MlodziMistrzowiePolski2

triathlon.pl

 

Na starcie biegu miałem bardzo dużą przewagę nad rywalami, nad drugim zawodnikiem około 40 sek., co dało mi ogromną swobodę przed biegiem na dystansie 5km. Bieg rozpocząłem w miarę spokojnie, ponieważ w nogach odczuwałem wysiłek z wyścigu pływackiego. Starałem się od początku do samego końca kontrolować, co się dzieje na trasie i utrzymywać moją pierwszą pozycje. Na metę wbiegłem z równym czasem 16:00, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, a szczególnie z mojego pływania. Organizacje zawodów w Rumi oceniam bardzo dobrze. Trasa biegowa tegorocznego wyścigu zmieniła się od poprzedniej edycji zawodów. Była bardzo szybka, po drodze asfaltowej, która była całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego, a nie jak to się zdarza na innych zawodach w Polsce. Jednym minusem całych zawodów była nieduża pływalnia, która na tylu startujących zawodników oraz ich kibiców była po prostu za mała.”

Jak widać zawody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizator i sędzia główny Piotr Netter zapowiedział, że w przyszłym roku być może impreza będzie dwudniowa. Dzięki czemu będzie można przyjąć większą liczbę uczestników.

 

 

Mistrzowie Polski w kategorii Junior młodszy:

Roksana Słupek (MUKS Piętnastka Bydgoszcz) oraz Miłosz Walkowiak (Sambor Tczew / OSSM Rumia )

 

Mistrzowie Polski w kategorii Junior :

Urszula Olejniczak ( CSGT Głogów ) oraz Michał Oliwa (Leszno / OSSM Gniezno)

 

Mistrzowie Polski w kategorii Młodzieżowców:

Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena) oraz Kacper Stępniak (UKS Tri-Team Rumia / OSSM Rumia)

 

 

Pełne wyniki Mistrzostw Polski w Aquathlonie Rumia 2016

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,292ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze