Młodzi na medal!

3

Doskonale spisali się młodzi zawodnicy startujący na Mistrzostwach Europy w aquathlonie, które odbyły się w niemieckiej Kolonii. W kategorii U23 kobiet triumfowała Magdalena Mielnik (klub WMKS Olsztyn) przed drugą Agatą Litwin (AZS AWF Katowice), trzecią Magdaleną Wiśniewską (KS UAM Triathlon Poznań) i piątą Mariolą Krzemińską (AZS AWF Katowice). Tym samym Magdalena Mielnik zajęła trzecie miejsce, a Agnieszka Cieślak (AZS AWF Katowice) piąte w kategorii open. W kategorii U23 mężczyzn najwyżej uplasował się Tomasz Marcinek (AZS AWF Katowice) przed szóstym Tomaszem Bremborem (AZS AWF Katowice), dziewiątym Maciejem Grembskim (CSGT Głogów) i jedenastym Łukaszem Michalakiem (AZS AWF Katowice).

 

W kategorii juniorów zawody wygrał Jacek Krawczyk (KS UAM Triathlon Poznań), przed drugim Michałem Oliwą (AS Szczecin), piątym Markiem Strachotą (AS Szczecin) i szóstym Janem Pacanem (AZS AWF Katowice). Wśród juniorek triumfowała Aleksandra Sikora (YMCA Kraków). Trzecie miejsce zajęła Justyna Krawczyk (UKS Dziewiątka OSRiR Kalisz) a czwarte Katarzyna Rogacz (AZS AWF Katowice).

 

Pełne wyniki na stronie triathlon.org

 

W najbliższy weekend (7-8 czerwca) najlepsi Polscy zawodnicy zmierzą się na 26. Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim, które odbywają się w Ełku. Zgodnie z decyzją Zarządu PZTri te zawody są jednocześnie kwalifikacjami na Mistrzostwa Europy Seniorów i Mistrzostwa Europy U23. Poniżej kryteria kwalifikacji uchwalone przez Zarząd.

 

Kwalifikacje do ME seniorów 19-22.06.2014 KitzbÜhel (Austria)

– odbędą się 7 czerwca podczas MP w Ełku

– zakwalifikowanych zostanie trzech zawodników i trzy zawodniczki według zasady 2+1 (dwóch zawodników/dwie zawodniczki, którzy zajmą dwa pierwsze miejsca, trzeci zawodnik wg decyzji trenera kadry seniorów). Warunkiem zakwalifikowania się drugiego zawodnika jest zmieszczenie się w limicie czasu. Strata do pierwszego polskiego zawodnika na tych zawodach nie może być większa niż 2% czasu tegoż zwycięzcy).

 

Kwalifikacje do ME młodzieżowców U23 28-29.06.2014 Penza (Rosja)

– odbędą się 7 czerwca podczas MP w Ełku

– zakwalifikowanych zostanie trzech zawodników i trzy zawodniczki według zasady 2+1 (dwóch zawodników/dwie zawodniczki, którzy zajmą dwa pierwsze miejsca, trzeci zawodnik wg decyzji trenera kadry seniorów). Warunkiem zakwalifikowania się drugiego zawodnika jest zmieszczenie się w limicie czasu. Strata do pierwszego polskiego zawodnika na tych zawodach nie może być większa niż 2% czasu tegoż zwycięzcy).

 

Uwaga: na ME U23 mogą kwalifikować się również juniorzy od 18 roku życia (rocznik 1996)

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

3 KOMENTARZE

  1. Brawo juniorzy i juniorzy młodsi byli lepsi od seniorów .Czyżby seniorzy potraktowali sprawę treningowo bo wierzyć się nie chce że junior młodszy jest lepszy od wszystkich seniorów i to na biegu. Może oszczędzali siły na MP???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here