Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych  – Polacy meldują się na starcie 

Już dzisiaj ruszają młodzieżowe Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych  rozgrywane w hiszpańskim Banyoles. Na starcie wyścigów kwalifikacyjnych zobaczymy sześciu reprezentantów Polski, którzy rywalizować będą o miejsce w finale. 

ZOBACZ TEŻ: Maciej Bodnar o próbie bicia rekordu Polski: „Dałem z siebie wszystko”

Rywalizacja o finał

Europe Triathlon Youth Championships Festival Banyoles, czyli Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych  to zawody rozgrywane w dniach 19.07-22.07 w hiszpańskiej miejscowości Banyoles. W ramach rywalizacji na starcie zameldowało się sześciu Polaków: Jakub Suchan, Kacper Serwiński, Jakub Maliszewski, Martyna Gajda, Zofia Rosin oraz Joanna Pietruszyńska. 

Zawodnicy zmagania rozpoczną od startów kwalifikacyjnych. Sportowcy podzielni zostali na trzy trzydziestoosobowe grupy półfinałowe (mężczyzn i kobiet). Z każdej z nich do piątkowych finałów zakwalifikuje się dziewięciu najlepszych zawodników oraz trzy osoby z najlepszymi czasami. 

Pierwszy półfinał mężczyzn zaplanowany został na godzinę 19:00. Dwie kolejne grupy startować będą w czterominutowych odstępach. Start kobiet przewidziany został na godzinę 20:00. Piątkowe finały rozegrane zostaną również o godzinie 19:00 i 20:00. 

Oprócz indywidualnej rywalizacji trzecim dniem zmagań w ramach Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych będą wyścigi sztafet, które odbędą się w sobotę 22 lipca o 16:30. Dokładany harmonogram imprezy dostępny jest na oficjalnej stronie World Triathlon.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze