Józefina Młynarska w czołówce Pucharu Europy Juniorów [WYNIKI Wels]

W Wels rozegrano kolejne zawody z cyklu Pucharu Europy Juniorów. Na austriackiej ziemi Polskę reprezentowała Józefina Młynarska.

Młoda Polka, która tydzień temu zwyciężyła w zawodach tej samej rangi w Rzeszowie, była jedną z 26 zawodniczek biorących udział w wyścigu. Rywalizacja toczyła się na dystansie sprinterskim, na który składa się 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu.

Od samego początku nasza zawodniczka radziła sobie na trasie bardzo dobrze. Pływanie ukończyła w pierwszej trójce. Po zmianie dyscypliny Młynarska cały czas znajdowała się w czołówce wyścigu – najpierw jechała w dwuosobowej grupie, a następnie w czteroosobowej. Do T2 Polka wbiegła jako czwarta z symboliczną stratą czasową do liderki. Na wyjściu ze strefy zmian Młynarska od razu wyprzedziła jedną zawodniczkę, a chwilę później wraz z Tabeą Huys zupełnie zerwała się rywalkom. Przez jakiś czas obie zawodniczki biegły razem, ale w pewnym momencie Austriaczka oderwała się od Polki i uzyskała nad nią kilkudziesięciosekundową przewagę. Tak już pozostało do końca.

Czas Huys to 01:01:12. Józefina Młynarska pojawiła się na mecie 19 sekund później (01:01:31). Trzecia była reprezentantka USA Britney Brown (01:01:51).

Warto zauważyć, że był to zdecydowanie szybszy wyścig niż ten rozegrany tydzień temu. W Rzeszowie Młynarska wygrała z czasem 01:06:06.