MP na pełnym dystansie – kto zdobędzie zamek w Malborku?

Pozostały już tylko dwie imprezy, które w ten weekend uzupełnią tegoroczny komplet eventów rangi Mistrzostw Polski. Jedną z nich będzie Castle Triathlon Malbork, podczas którego uczestnicy uzbrojeni w triathlonowy sprzęt zawalczą o cenne kruszce na pełnym dystansie.

Malbork, a dokładniej najsłynniejsza atrakcja turystyczna miasta, czyli Zamek Wielkich Mistrzów Krzyżackich, po raz kolejny stanie się areną zmagań Mistrzostw Polski na królewskim dystansie. Wczesnym rankiem zawodnicy wskoczą do Nogatu i zaczną długą pogoń za uciekającym czasem, który wskaże na mecie najlepszych w tym sezonie triathlonistów.

Startujących czeka wymagające zadanie: 3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz maraton (42,2 km). Wszystko po to, by wrócić do domu z tytułem mistrza/mistrzyni kraju. Chętnych jednak nie brakuje. Na listach startowych znajdują się nazwiska, które nie raz i nie dwa zmierzyły się z malborską trasą już wcześniej.

Kalaszczyński i Ławicki zawalczą o awans

Jednymi z głównych pretendentów do podium są m.in. Łukasz Kalaszczyński i Marcin Ławicki. To tej dwójce w zeszłym roku i na tej samej trasie udało się zdobyć kolejno srebrny oraz brązowy medal. Wyprzedził ich jedynie Tomasz Szala, który zamiast Malborka wybrał Poznań, gdzie ścigał się będzie w niedzielę o tytuł mistrza kraju na dystansie o połowę krótszym.

Do grona PROsów, którzy wskoczą z samego rana do Nogatu poza Kalaszczyńskim i starszym z Ławickich, będą również bracia Najmowicze (Sebastian i Paweł), Jacek Tyczyński i Bartosz Banach. Nie możemy zapomnieć również o Danielu Jakimiuku i Jakubie Kimmerze, którzy po roku ponownie zmierzą się z malborską trasą, by sprawdzić, czy tym razem im uda się stanąć na jednym ze stopni mistrzowskiego podium.

TOP3 mężczyzn PRO z zeszłego roku

# Imię i nazwisko Rezultat
1. Tomasz Szala 8:15:00
2. Kalaszczyński Łukasz 8:30:49
3. Ławicki Marcin 8:36:37

Wśród kobiet jedną z największych faworytek wyścigu jest ubiegłoroczna zwyciężczyni Anna Peterek, która na mecie pojawiła się wówczas ponad godzinę przed kolejną zawodniczką. Pozostałe triathlonistki, które stanęły z nią na podium, czyli Joanna Górka i Aleksandra Krawczyk nie znajdują się na tegorocznej liście startowej Mistrzostw Polski na długim dystansie.

TOP3 kobiet PRO z zeszłego roku

# Imię i nazwisko Rezultat
1. Anna Peterek 10:03:10
2. Joanna Górka 11:13:00
3. Aleksandra Krawczyk 11:20:11

Całą listę startową znajdziecie na stronie startlist.pl.

Szybko i… deszczowo na pełnym dystansie?

Niemal tradycją w Malborku są mniej sprzyjające warunki atmosferyczne. Wietrzna pogoda oraz deszcz często urozmaicają uczestnikom rywalizację. Czy tak będzie i tym razem? Prognozy wskazują na to, że nie! Będzie słonecznie, a temperatura ma być wręcz idealna na wyścig – w ciągu dnia oscylować ona będzie w granicach 18-19 stopni (na godzinę startu przewiduje się około 7 stopni).

Zapowiada się zatem, że wszystkie znaki na niebie, jak i na ziemi wskazują na szybkie ściganie. Trasa pełnego dystansu jest bowiem płaska i stworzona dla tych, którzy nie przepadają za dużym urozmaiceniem terenu.

Na początek triathlonistów czekają 4 pętle pływania w rzece Nogat. Drugim etapem są kolejne 4 okrążenia, lecz tym razem na rowerze, które prowadzą po okolicznych miejscowościach – trasa jest bardzo łatwa technicznie i płaska. Nawrót zlokalizowano w połowie okrążenia za Lisewem Malborskim. Ostatnią częścią wyścigu jest 6 okrążeń biegowych wytyczonych po Muzeum Zamkowym oraz ulicach Malborka.

Trasa MP na dystansie pełnym w Malborku 2022
Część trasy MP na dystansie pełnym w Malborku, źródło: Castle Triathlon Malbork

Start zawodników na pełnym dystansie zaplanowano na godzinę 6:00 w niedzielę 4 września. Wszystkie informacje na temat imprezy, dokładnie wytyczone trasy, regulamin oraz szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie castletriathlon.com.

ZOBACZ TEŻ: Głos IRONMANa odkłada mikrofon i przechodzi na emeryturę

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. @Walus: Pytanie czemu zdecydowano się na przeniesienie MP na połówce akurat na tę datę, bo miały być wcześniej, też w Poznaniu. Malbork i MP zaplanowany był już dużo wcześniej.

  2. To jest normalnie jakas popelina, od razu mówię że ci co zdobędą tytuły mp w Malborku mogą sobie je wsadzić wiadomo gdzie. Organizować dwie imprezy mp w jeden weekend, nienormalne. W Poznaniu poziom będzie ale ten Malbork normalnie mistrzostwa powiatu, nie ma co. Gdzie jest pztri w tym wsyzstkim i dyrektor ten cały!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane