PZTri wybrał organizatora MP na średnim dystansie

Polski Związek Triathlonu ogłosił wyniki konkursu na organizatora mistrzostw Polski na średnim dystansie. Walka o medale odbędzie się w Poznaniu. 

W związku z odebraniem rangi mistrzostw Polski zawodom JBL Triathlon Poznań PZTri rozpisał konkurs na nowego organizatora mistrzostw. Zgłoszenia można było składać do 27 lipca.

W uchwale nr 90 z 28 lipca 2022 r. Polski Związek Triathlonu ogłosił, że zawody odbędą się 4 września w Poznaniu, a ich organizatorem będzie Sport Evolution. Przekładając ten komunikat na język mniej formalny, możemy powiedzieć, że rangę mistrzostw Polski na dystansie średnim otrzymał wyścig Enea IRONMAN 70.3 Poznań.

ZOBACZ TEŻ: To już pewne: JBL Triathlon Poznań 2022 będzie duathlonem – co z nagrodami i tytułem MP?

Uchwała nr 90 Polskiego Związku Triathlonu o wybraniu organizatora mistrzostw Polski na dystansie średnim
źródło: PZTri

Na temat wyboru współorganizatora mistrzostw wypowiedział się wiceprezes PZTri Paweł Młynarczyk.

Decyzja o powierzeniu organizacji Mistrzostw Polski nie była łatwa z uwagi na to, że do przygotowania zawodów pozostaje mało czasu. Wybór padł na sprawdzonego organizatora i wieloletniego partnera Związku. Wierzymy, że nowe zawody na triathlonowej mapie Polski spotkają się z pozytywnym odbiorem zawodników, a wśród startujących zobaczymy czołowych zawodników Pro i Age Group w naszym kraju.

Ważna informacja dla osób zarejestrowanych na MP JBL Triathlon Poznań

W komunikacie związku czytamy, że każdy zawodnik, który był na liście startowej JBL Triathlon Poznań, przy rejestracji do Enea IRONMAN 70.3 Poznań będzie mógł skorzystać z pierwszego progu cenowego.

Ujawniono też nagrody dla zawodników, którzy zajmą miejsca na podium. Mistrz Polski otrzyma 2.500 zł. Za 2. miejsce przewidziano 1.500 zł. Zdobywca 3. miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 zł. Oprócz tego zawodnicy PRO mogą liczyć na standardowe wynagrodzenie, jakie oferuje w swoich eventach IRONMAN.

Istotne jest jeszcze to, co prezes Młynarczyk powiedział na sam koniec. –  Zawodnicy kategorii Age Group legitymujący się wysokim poziomem sportowym będą mieli umożliwiony wspólny start z zawodnikami PRO, co wpłynie na czytelny obraz rywalizacji o miano najszybszych Polaków na popularnej ,,połówce”.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

13,744FaniLubię
787ObserwującyObserwuj
204SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

15sier(sier 15)08:0020(sier 20)14:00Poland Extreme Triathlon 2022

20sier(sier 20)08:0021(sier 21)14:00OceanLava Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno 2022

20sier08:0014:00Triathlon Czerwonak 2022

Najpopularniejsze

X
X