MP w duathlonie w Łowiczu odwołane!

5

Niestety pogoda pokrzyżowała plany nie tylko treningowe. Silne opady śniegu i pesymistyczne prognozy kilkutygodniowe, a co za tym idzie niska frekwencja na liście startowej zmusiły organizatorów do odwołania Mistrzostw Polski w duathlonie zaplanowane na majowy weekend. W Łowiczu tej wiosy niestety się nie pościgamy, a wielu ostrzyło sobie zęby na pierwsze przetarcie przed triathlonem. “Bezpieczeństwo ponad wszystko” – mówi Marian Dymek, organizator imprezy. W rozmowie z Akademią Triathlonu potwierdza: 

 

“Na trasie biegowej zrobiło się bajoro. Trasa rowerowa również jest powypłukiwana. Na obu tych trasach prowadzone były prace remontowe, w niektórych miejscach jest nowy asfalt, ale nie na całej trasie. Intensywne opady śniegu spowodowały, że trasa na dziś jest w fatalnym stanie i z informacji jakie mam wynika, że nia da się przygotować nawierzchni tak, aby spełniała wymogi bezpieczeństwa. Dzisiaj nie ma pewności, że na 5 maja obie trasy byłyby w pełni gotowe. Nie chcę zawodników narażać na niebezpieczeństwo. Organizuję imprezy sportowe od 20 lat i z mojego doświadczenia wynika, że nie da się w takich warunkach zorganizować bezpiecznie zawodów. Dodatkowo na zawody, jak do tej pory, zgłosiło sie stosunkowo mało zawodników, biorąc pod uwagę lata poprzednie. Wszystkie te czynniki złożyły sieęna trudną decyzję o odwołaniu imprezy. Nie wykluczam, że we wrześniu wrócimy do pomysłu zoragniazowania MP w duathlonie” – mówi Marian Dymek. 

 

Wszyscy uczestnicy, którzy opłacili startowe dostaną zwrot kosztów. Procedura bankowa została już uruchomiona. Finansowo stracą organizatorzy, którzy w związku z przygotowaniami zawodów już poniesli określone koszty, ale niestety takie ryzyko zawsze wkalkulowane jest w organizację. 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

5 KOMENTARZE

  1. Organizacyjna porażka. Zamieszanie z nagrodami, zmiana regulaminu (drafting), wysokie wpisowe, ściema z powodem odwołania zawodów (przewidywana pogoda w maju) oraz brak informacji o odwołaniu zawodów na oficjalnej stronie: http://www.duathlonlowicz.pl , której obecnie już nie ma, bo przecież zawodów też już nie ma. Zdaniem organizatorów po co przekazywać oficjalnie taką informację- przecież nie ma się czym chwalić, lepiej tą porażkę przemilczeć.

  2. Dobrze Marcin,że poruszyłeś ten temat. Dwukrotna zmiana regulaminu zniechęciła mnie do udziału w zawodach. Forma bez draftingu co tu mówić jest sprawiedliwa i uczciwa. Szkoda, w końcu to w moim rodzinnym mieście. Co do duathlonów to jest dziwne i nieporawne sportowe, że taki związek jak Pztri w tak dużym mieście nie potrafi zorganizować jednych powtarzam jednych zwodów duathlonowych pod swoim szyldem .Dlaczego 10 lat temu!!! w Pomiechówku takie zawody mogły mieć miejsce. Co jest takiego trudnego żeby propagować tą forme rywalizacji , która jest w stosunku do triathlonu mniej kłopotliwa organizacyjnie. Udział 60 zawodnikóww Łowiczu, gdzie w Gdyni 1500 jest totalną porażką. Ale co się dziwić duathlony to niechciane dziecko Pztri.Bez reklamy i organizacji mamy to co mamy. Marcin nie dziw się, bo w naszym wieku nie nam się czemu dziwić a młodym przed którymi jescze całe lata. Pozdrawiam

  3. Przepraszam za szczerość ale impreza od poczatku była pod znakiem zapytania. Raz z draftingiem, raz bez. Zapisy regulaminowe dyskusyjne. Może to był powód niskiej frekwencji. Dodatkowo mam pytanie do osób, które się znają; jak to jest z duatlonami w ogóle. Jeśli to były MP w duatlonie czy odbywały się pod szyldem pztri? Jeśli tak, to co – nagle związek zdecydował o nieorganizowaniu MP w duatlonie? A może duatlon nie jest core business pztri i trzeba powołać PZDUA? Dziwne to jakieś wszystko… Na szczęście stary jestem i nie interesują mnie stypendia i mogę startować za swoje w komercyjnych imprezach…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here