MP w duathlonie w Łowiczu odwołane!

Niestety pogoda pokrzyżowała plany nie tylko treningowe. Silne opady śniegu i pesymistyczne prognozy kilkutygodniowe, a co za tym idzie niska frekwencja na liście startowej zmusiły organizatorów do odwołania Mistrzostw Polski w duathlonie zaplanowane na majowy weekend. W Łowiczu tej wiosy niestety się nie pościgamy, a wielu ostrzyło sobie zęby na pierwsze przetarcie przed triathlonem. „Bezpieczeństwo ponad wszystko” – mówi Marian Dymek, organizator imprezy. W rozmowie z Akademią Triathlonu potwierdza: 

 

„Na trasie biegowej zrobiło się bajoro. Trasa rowerowa również jest powypłukiwana. Na obu tych trasach prowadzone były prace remontowe, w niektórych miejscach jest nowy asfalt, ale nie na całej trasie. Intensywne opady śniegu spowodowały, że trasa na dziś jest w fatalnym stanie i z informacji jakie mam wynika, że nia da się przygotować nawierzchni tak, aby spełniała wymogi bezpieczeństwa. Dzisiaj nie ma pewności, że na 5 maja obie trasy byłyby w pełni gotowe. Nie chcę zawodników narażać na niebezpieczeństwo. Organizuję imprezy sportowe od 20 lat i z mojego doświadczenia wynika, że nie da się w takich warunkach zorganizować bezpiecznie zawodów. Dodatkowo na zawody, jak do tej pory, zgłosiło sie stosunkowo mało zawodników, biorąc pod uwagę lata poprzednie. Wszystkie te czynniki złożyły sieęna trudną decyzję o odwołaniu imprezy. Nie wykluczam, że we wrześniu wrócimy do pomysłu zoragniazowania MP w duathlonie” – mówi Marian Dymek. 

 

Wszyscy uczestnicy, którzy opłacili startowe dostaną zwrot kosztów. Procedura bankowa została już uruchomiona. Finansowo stracą organizatorzy, którzy w związku z przygotowaniami zawodów już poniesli określone koszty, ale niestety takie ryzyko zawsze wkalkulowane jest w organizację. 

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

 1. Może zawody się jednak się odbędą?
  PZTri nadal ma je w swoim kalendarzu (przecież nie wszyscy muszą czytać „Akademiętriathlonu”).
  To chyba nie jest możliwe, żeby PZTri nie miał wiedzy o tym, że zawody w randze Mistrzostw Polski są odwołane.
  Poniżej link do tej informacji.

  http://www.triathlon.pl/kalendarz-zawodow?w=19
  pozdrawiam Ben

 2. Organizacyjna porażka. Zamieszanie z nagrodami, zmiana regulaminu (drafting), wysokie wpisowe, ściema z powodem odwołania zawodów (przewidywana pogoda w maju) oraz brak informacji o odwołaniu zawodów na oficjalnej stronie: http://www.duathlonlowicz.pl , której obecnie już nie ma, bo przecież zawodów też już nie ma. Zdaniem organizatorów po co przekazywać oficjalnie taką informację- przecież nie ma się czym chwalić, lepiej tą porażkę przemilczeć.

 3. Dobrze Marcin,że poruszyłeś ten temat. Dwukrotna zmiana regulaminu zniechęciła mnie do udziału w zawodach. Forma bez draftingu co tu mówić jest sprawiedliwa i uczciwa. Szkoda, w końcu to w moim rodzinnym mieście. Co do duathlonów to jest dziwne i nieporawne sportowe, że taki związek jak Pztri w tak dużym mieście nie potrafi zorganizować jednych powtarzam jednych zwodów duathlonowych pod swoim szyldem .Dlaczego 10 lat temu!!! w Pomiechówku takie zawody mogły mieć miejsce. Co jest takiego trudnego żeby propagować tą forme rywalizacji , która jest w stosunku do triathlonu mniej kłopotliwa organizacyjnie. Udział 60 zawodnikóww Łowiczu, gdzie w Gdyni 1500 jest totalną porażką. Ale co się dziwić duathlony to niechciane dziecko Pztri.Bez reklamy i organizacji mamy to co mamy. Marcin nie dziw się, bo w naszym wieku nie nam się czemu dziwić a młodym przed którymi jescze całe lata. Pozdrawiam

 4. Przepraszam za szczerość ale impreza od poczatku była pod znakiem zapytania. Raz z draftingiem, raz bez. Zapisy regulaminowe dyskusyjne. Może to był powód niskiej frekwencji. Dodatkowo mam pytanie do osób, które się znają; jak to jest z duatlonami w ogóle. Jeśli to były MP w duatlonie czy odbywały się pod szyldem pztri? Jeśli tak, to co – nagle związek zdecydował o nieorganizowaniu MP w duatlonie? A może duatlon nie jest core business pztri i trzeba powołać PZDUA? Dziwne to jakieś wszystko… Na szczęście stary jestem i nie interesują mnie stypendia i mogę startować za swoje w komercyjnych imprezach…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,479ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane