MŚ 3x Ironman Lensahn – Tomasz Maksymowicz mistrzem świata 3x IM! [Aktualizacja: 29 lipca, 19:00]

W Niemieckim Lensahn rozpoczęła się właśnie rywalizacja w ramach mistrzostw świata na dystansie potrójnego Ironmana. Pośród zawodników jest kilku reprezentantów Polski. Doskonale rozpoczęli Tomasz Maksymowicz oraz Piotr Klupczyński.

Relacja na żywo – 29 lipca, 19:00

Tomasz Maksymowicz najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata 3x Ironman w Lensahn!

Polak przebiegł 98 okrążeń i cały wyścig zakończył w czasie 35:29:22!

Relacja na żywo – 29 lipca, 15:00

Tomasz Maksymowicz pewnie biegnie po mistrzostwo. Polak ma już za sobą 83 okrążenia, czyli około 108 kilometrów. Tymczasem zawodników pogoda dzisiaj nie rozpieszcza, bo w Lensah bardzo mocno padało. Kilku Polaków w tym czasie kończyła właśnie rower.

Piotr Młynarczyk pokonał już około 30 kilometrów trasy biegowej. Przemysław Koch przebiegł 15 km. Michał Wróbel właśnie zaczął bieg. Pamiętaj, że wyniki znajdziesz również tutaj.

Relacja na żywo – 29 lipca, 11:45

Już tylko kilkadziesiąt okrążeń pozostało Tomaszowi Maksymowiczowi do mety. Lider mistrzostw świata 3x Ironman pokonał około 71,5 km biegu. Pewnie prowadzi mając przewagę kilku kilometrów nad Thorstenem Eckertem.

Mamy także aktualizację od Piotra Klupczyńskiego. Przebiegł 6 kilometrów, ale musiał ostatecznie się wycofać. Podkreślił, że dystans 3x Ironman jest „okrutny”.

Problemy z jedzeniem na koniec roweru sprawiają, że jestem kompletnie pusty. Chociaż drużyna robiła, co mogła, jedynie mogłem pozwolić sobie na „bieg w miejscu” i marsz. A to nie wchodziło w grę, bo przyjechaliśmy tu wygrać – napisał zawodnik. Dodał, że zamierza w przyszłości podjąć kolejną próbę pokonania dystansu 3x Ironman.

Relacja na żywo – 29 lipca, 9:45

Sporo zmieniło się w ciągu ostatnich kilku godzin oprócz jednego – Tomasz Maksymowicz jest ciągle na prowadzeniu w rywalizacji. Zbliża się do połowy dystansu, bo pokonał już 47 okrążeń spośród 98, które musi przebiec. Przypomnijmy, że każdy ma około 1,3 km.

Zauważyliście zapewne, że wynik Piotra Klupczyńskiego od dłuższego czasu stoi w miejscu. Polak musiał odpocząć po kilku okrążeniach biegu. Wkrótce dowiemy się, czy będzie kontynuował rywalizację w mistrzostwach świata. Pozostali Polacy są na trasie, ale żaden nie rozpoczął jeszcze biegu.

Relacja na żywo – 29 lipca, 3:45

Tomasz Maksymowicz został pierwszym zawodnikiem, który zakończył jazdę na rowerze! Zajęło mu to 17 godzin i 2 minuty. Obecnie lider mistrzostw świata jest już na 5 okrążeniu biegu.

Jazdę zakończył również Piotr Klupczyński. Przejechanie 540 km zajęło mu około 18 godzin. Thorsten Eckert, który jest na 3. miejscu, właśnie kończy etap rowerowy.

Kolejny z Polaków Mateusz Wróbel ma za sobą 46 okrążeń. Mniej więcej tyle samo przejechał Przemek Koch. Dwa okrążenia mniej ma Piotr Młynarczyk. Szymon Brzęk jest z kolei na 42 okrążeniu. Michał Nagów pokonał 40 okrążeń, a więc do mety zostało jeszcze niecałe 30.

Relacja na żywo – 28 lipca, 23:45

Tomasz Maksymowicz miał kryzys, który został opanowany. Zawodnik zbliża się do końca części rowerowej. W tym momencie ma już przejechane 57 okrążeń, co oznacza, że do końca ma około 80 kilometrów. Piotr Klupczyński ma przejechane około 2 okrążeń mniej, a więc niecałe 100 kilometrów do rozpoczęcia biegu. Pamiętajcie, że aktualne wyniki możecie śledzić pod tym linkiem.

TOP10 wygląda tak:

Żródło: Maksymilian Wieczorkowski.

Relacja na żywo – 28 lipca, 20:00

Mamy aktualizację od supportu Piotra Klupczyńskiego, którego wspiera Maciej Adamczyk.

Za nami 300 kilometrów. 38 pętli zrobionych. Piotr ma niecałą pętlę straty do pierwszego zawodnika. Tomasz słabnie. Zmienił rower na szosę, a więc coś tam się dzieje. Absolutnie nie ma żadnego problemu. Je i pije, przyjmuje wszystkie posiłki. Zaraz będziemy przygotowywać się do akcji nocnej – powiedział.

Relacja na żywo – 28 lipca, 18:00

Zawodnicy są już na trasie ponad 10 godzin. Czołówka się nie zmienia. Aktualnie Polacy przejechali odpowiednio:

  • Tomasz Maksymowicz – 33 okrążenia
  • Piotr Klupczyński – 31 okrążeń
  • Przemek Koch – 21 okrążeń
  • Mateusz Wróbel – 21 okrążeń
  • Szymon Brzęk – 20 okrążeń
  • Michał Nagów – 17 okrążeń
  • Piotr Młynarczyk – 17 okrążeń

Relacja na żywo – 28 lipca, 16:00

Tomasz Maksymowicz nadal na prowadzeniu w MŚ 3x Ironman. Zawodnik ma za sobą około 220 kilometrów roweru. Do 200 kilometrów dojeżdża Piotr Klupczyński, który nieznacznie wyprzedza Thorstena Eckerta.

Poniżej jazda Mateusza Wróbla z punktu widzenia jego supportu. Polak przejechał około 150 kilometrów i zajmuje 17. miejsce.

Źrodło: Mateusz Wróbel.

Relacja na żywo – 13:30

Organizatorzy poinformowali, że na tej stronie znajdują się aktualne wyniki wyścigu. Na prowadzeniu aktualnie Tomasz Maksymowicz (16 okrążeń) oraz Piotr Klupczyński (14 okrążeń).

Relacja na żywo – 12:30

Zawodnicy wyszli już z wody i rozpoczęła się część rowerowa. Niestety na razie organizatorzy mają problem z wynikami na żywo, o czym poinformował nas Maciej Adamczyk, który supportuje Piotra Klupczyńskiego.

Za Piotrkiem 8 pełnych rund, aktualnie jest na 9 rundzie. Osiem kilometrów, które ma do pokonania wychodzi w czasie 14:20 – 14:30. To daje prędkość około 34 km/h, czyli prędkość jaką zakładaliśmy. Jest drugim zawodnikiem, czuje się dobrze – powiedział Adamczyk.

Relacja na żywo – 10:30

Tomasz Maksymowicz z nowym pływackim rekordem w Lensahn! Polak 11,4 kilometra pokonał w czasie 2:39:25! Jako drugi z wody wyszedł Piotr Klupczyński, który dystans pokonał w czasie 2:57:32. Czekamy na informacje o tym, jak radzą sobie inni Polacy.

Relacja na żywo – 7:00

Wczoraj w Lensahn odbył się briefing, podczas którego zawodnicy dowiedzieli się najważniejszych informacji o zawodach. Mateusz Wróbel, który jest jednym z uczestników, pisał, że trasa rowerowa jest wymagająca. Dodatkowy problem stanowi fakt, że jest otwarta dla ruchu samochodowego i nieoświetlona.

Dokładnie o godzinie 7:00 wszyscy zawodnicy ruszyli do pływania na 50-metrowym basenie. Na razie organizatorzy nie publikują wyników na żywo. Możliwe, że te będą dostępne właśnie po pływaniu, kiedy rozpocznie się jazda na rowerze.

O zawodach Triple Ultra Lensahn

To już 30 edycja imprezy Triple Ultra Triathlon Lensahn. Zawodnicy, którzy dzisiaj stanęli na linii startu, będą mieli do pokonania 11,4 km pływania, 540 kilometrów roweru, a także 126,6 km biegu. Łączny czas na ukończenie zawodów wynosi maksymalnie 54 godziny.

ZOBACZ TEŻ: Triple Ultra Triathlon Lensahn – Polacy na starcie mistrzostw świata 3x Ironman

Na starcie około 50 zawodników, w tym 8 Polaków. Dzisiaj w Lensahn rywalizowali będą Tomasz Lus, Przemysław Koch, Szymon Brzęk, Mateusz Wróbel, Michał Nagów, Piotr Klupczyński, Tomasz Maksymowicz oraz Piotr Młynarczyk.

Przed zawodami Klupczyński nie ukrywał, że jedzie wygrać i chce osiągnąć czas w granicach rekordu świata, który wynosi obecnie 30:48:57 i należy do Roberta Karasia.

Trasa zawodów

Wyścig na dystansie 3x Ironman rozpocznie się w piątek o 7:00. Zawodnicy mają łącznie do 58 godzin na pokonanie całego dystansu.

Na początek czeka ich 11,4 km na basenie o długości 50 metrów, czyli 228 basenów. Trasa rowerowa to okrążenia po 8,1 km – zawodnicy będą musieli uważać na ruch rowerowy. Pokonanie 540 kilometrów będzie wymagało 68 okrążeń. Ostatnia część to bieg na pętli 1,3 km. Zawodnicy będą mieli tutaj do zrobienia 98 pętli (łącznie 126,6 km), które zakończą rywalizację. Więcej informacji o trasie znajduje się na stronie organizatorów w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze