Super League Triathlon – Equaliser dzień drugi

Dzień drugi Super League Triathlon to był format o nazwie Equaliser. Ten format miał na celu wyrównać szanse zawodników specjalizujących się na długich dystansach i w triathlonach bez dozwolonego draftingu. Niestety ta koncepcja się nie udała ponieważ zawody były zdominowane przez sprinterów. Pomimo to zawody były rewelacyjnie przeprowadzone, a krótka dynamiczna trasa nie pozwalała się nudzić widzom. Dzisiejsza rywalizacja składała się z dwóch części. Pierwsza część to poranna indywidualna jazda na czas ITT. Zawodnicy byli wypuszczani na 6 kilometrową trasę co 30 sekund. Najszybszym kolarzem był Cameron Dye USA. Ten zawodnik rozpoczął dzisiejsze główne zawody. Każdy następny zawodnik startował ze stratą jaką miał w wyścigu ITT. Richard Murray RSA, zwycięzca z wczorajszego dnia wystartował na trasę z 20 sekundowym opóźnieniem. Mario Mola ESP i Javier Gomez ESP mieli odpowiednio 24 i 25 sekund kary czasowej. Alistair Brownlee GBR wystartował dopiero 38 sekund po pierwszym zawodniku. Sekwencja dyscyplin w dniu dzisiejszym to 300 m pływania, 2 km biegu, 300 m pływania, 6 km roweru, 2 km biegu. Poniżej można przeczytać dalszą relację z dzisiejszego wyścigu.

Jutro przed nami ostatni dzień Super League Triathlon w konwencji Eliminator. Transmisja online jutro o 7:30 czasu polskiego na Facebooku Akademii Triathlonu lub Super League Triathlon, na ich oficjalnej stronie www.superleaguetriathlon.com. Powtórkę wyścigu można obejrzeć na filmie poniżej.

 

 

Klasyfikacja zawodników po dwóch dniach zawodów:

 

1. Richard Murray RSA 40 pkt.

2. Mario Mola ESP 31 pkt.

3. Richard Varga 30 pkt.

4. Ryan Bailie AUS 29 pkt.

5. Jake Birtwhistle AUS 28 pkt.

6. Javier Gomez ESP 27 pkt.

7. Ryan Fisher AUS 21 pkt.

8. Kristian Blummenfelt NOR 20 pkt.

9. Igor Polyanskiy RUS 19 pkt.

10. Andrea Salvisberg SUI 19 pkt.
8:55

Mamy zwycięzcę, Richard Murray RSA tak jak wczoraj popisał się fenomenalnym biegiem. Bardzo szybko wyszedł na prowadzenie, a na trasie dublował innych zawodników z końca stawki. 

Kolejność zawodników na mecie, dzień drugi Equaliser:

1. Richard Murray RSA

2. Jake Birthwhistle AUS

3. Mario Mola ESP

4. Kristian Blummenfelt NOR

5. Javier Gomez ESP

6. Richard Varga SVK

7. Ryan Bailie AUS 

8. Igor Polyanskiy RUS

9. Henri Schoeman RSA

10.Ryan Fisher AUS

21. Alistair Brownlee GBR


SLT Richard Murray meta.jpg
8:46

Ryan Bailie AUS i Jacob Birtwhistle AUS zdołali doprowadzić ucieczkę z peletonu do T4, mają kilka sekund przewagi. Teraz już pozostało tylko 2 kilometry biegu do mety.

 


8:43

Utworzyła się spora grupa około 10 zawodników. Javier Gomez osiągnął najszybszą prędkość na stromym zjeździe 83 km/h.8:33

Pierwsza trójka po drugim pływaniu Igor Polyanskiy RUS, Richard Murray RSA i Richard Varga SVK. Javier Gomez jest w czołówce. Dwóch zawodników zostało wyeliminowany z dalszego wyścigu, długodystansowiec Brent McMahon CAD i Sigurdur Orn Ragnarsson ISL. Triathloniści mają teraz do pokonania 6 kilmetrów brutalnej trasy rowerowej. 8:30

Javier Gomez ESP i Richard Murray RSA wsunęli się na prowadzenie. Szybka zmiana w T2, zawodnicy jedynie zakładają okularki pływackie i błyskawicznie wskakują do wody. Drugie pływanie jest kluczowe dla zawodników zamykających stawkę, ponieważ mają 60 sekund na ukończenie pływania od momentu pierwszego zawodnika, który wskoczy na rower. W innym wypadku zostaną wyeliminowany z dalszej rywalizacji.8:19

Różnica pomiędzy pierwszym Cameronem Dye USA,  a ostatnim zawodnikiem Dmitry Polyanskyi RUS w wodzie to ponad 1 minuta. Ciężko odrobić straty na tak krótkim odcinku pływackim wynoszącym 300 metrów. Pierwsi na biegu to Jake Birtwhistle AUS, Ryan Fisher AUS i Cameron Dye USA. Triathloniści mają do pokonania 2 kilometry po czym ponownie wskakują do wody. Richard Varga SVK jest mistrzem świata w aquathlonie, więc stanowi zagrożenie dla swoich rywali w tej pierwszej części zawodów.8:15

Ruszyli! Przypominamy, że na naszym Facebooku jest udostępniona transmisja NA ŻYWO. A tak wygląda klasyfikacja zawodników po pierwszym dniu:

 

SLT Points Table.jpg
7:30


Equaliser – 300 m pływania, 2 km biegu, 300 m pływania, 6 km roweru, 2 km biegu

Dzisiaj rano (czasu australijskiego) odbyła się indywidualna jazda na czas. Zawodnicy startowali w 30 sekundowych odstępach. Najszybszym kolarzem był Cameron Dye USA, który we wczorajszym wyścigu był 18. Ten zawodnik rozpocznie dzisiejsze główne zawody. Każdy następny zawodnik będzie wypuszczany na trasę ze stratą jaką miał w wyścigu TT. Richard Murray RSA, zwycięzca z wczorajszego dnia wystartuje na trasę z 20 sekundowym opóźnieniem. Mario Mola ESP i Javier Gomez ESP mają odpowiednio 24 i 25 sekund kary czasowej. Alistair Brownlee GBR wystartuje dopiero 38 sekund po pierwszym zawodniku.

Aby zawody były jeszcze bardziej emocjonujące po drugim pływaniu, kiedy pierwszy zawodnik rozpocznie jazdę na rowerze, zacznie się odliczanie 60 sekund. Kto nie zdąży wskoczyć na rower przed upływem minuty zostaje wyeliminowany z dalszego wyścigu.

Poniżej wyniki porannej ITT:

 

slt wyniki tt 1.png

Igor Polyanskiy RUS

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze