Nagroda 1 milion dolarów Triple Crown ponownie do zdobycia, pierwszy start już za 2 tygodnie

Szejk Nasser bin Hamad potwierdził ekstra premię Triple Crown w wysokości 1 miliona dolarów na rok 2019. Aby zgarnąć milion dolarów trzeba w jednym roku wygrać trzy triathlony wchodzące w skład Triple Crown: Ironman 70.3 Dubai, Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Nicea oraz Ironman 70.3 Bahrain. Będzie to piąta edycja tego wyzwania. Jedyną zawodniczką, która zdobyła tę nagrodę to Daniela Ryf. Dokonała tego w 2015 roku. Była to najwyższa wypłata pieniężna w historii triathlonu.

Kto w tym roku będzie walczył o milion dolarów? Z pewnością Alistair Brownlee, który wygrał z dużą przewagą ubiegłoroczną edycję Ironman 70.3 Dubai. Rok 2018 nie należał do najszczęśliwszych dla Alistaira ze względu na kontuzję i rehabilitację. Wszystko na to wskazuje, że zawodnik wyszedł na prostą i szlifuje swoją formę w Hiszpanii. Jego największym rywalem będzie Kristian Blummenfelt. Kristian z kolei w 2018 roku wygrał Ironman 70.3 Bahrain, jednocześnie ustanawiając rekord świata na tym dystansie.
Wśród kobiet numerem jeden pod nieobecność Danieli Ryf wydaje się być Holy Lawrence. Holy będzie rywalizowała z Anne Haug i Sarah Lewis.

Na liście startowej widnieje również dwóch Polaków: Miłosz Sowiński i Łukasz Kalaszczyński. Już 1 lutego będziemy kibicować naszym triathlonistom. Czeka ich rywalizacja z najlepszymi zawodnikami, na jednej z najszybszych tras na świecie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane