Nagła zmiana planów Kostery, groźny wypadek na MŚ, wzrost cen licencji IM PRO – nowa porcja najchętniej czytanych tekstów

Zapraszamy do zapoznania się z najchętniej czytanymi tekstami minionego tygodnia. W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie nasze propozycje z okresu od 31 października do 06 listopada.

ZOBACZ TEŻ: Gdy ekstremalne wyzwanie zmienia się w walkę o życie – premiera kinowa „Project Iceman” już w grudniu

Adrian Kostera szykuje się do biegu na 1000 km. Choroba krzyżuje jego plany

W tym tygodniu opublikowaliśmy dwa teksty dotyczące Adriana Kostery. W pierwszym z nich informowaliśmy o tym, że Polak szykuje się do kolejnego wyzwania, do biegu na dystansie 1000 km. Niestety kilka dni później okazało się, że Kostera jest zmuszony jest zmienić swoje plany. W jego domu panuje Covid-19 – choruje żona i dziecko – a On nie chce ich w tym czasie opuszczać.

Adrian Kostera przed rekordową próbą: „To brzmi ciężko nawet dla mnie”
Adrian Kostera nie pobiegnie na 1000 km – dlaczego przesunął swój start?

Adrian Kostera - wyzwania 1000 km opóźnienie

Scena, która przeszła do historii sportu

W czołówce najchętniej czytanych tekstów ubiegłego tygodnia znalazł się tekst, w którym wracamy pamięcią do wydarzeń z Meksyku sprzed kilku lat i odbywającego się tam wyścigu WTCS. Bohaterami tego tekstu są bracia Brownlee, którzy w ekstremalnej sytuacji pokazali światu, czym jest braterska miłość i wzajemna troska o siebie.

Dramatyczny finish braci Brownlee w Cozumel! Udar cieplny poczas wyścigu!

Pamiętny finisz braci Brownlee
źródło: Victor Ruiz/European Pressphoto Agency

To się nie miało prawa wydarzyć

Ciężko uwierzyć w to, do czego doszło na MŚ w St. George. Zamknięta trasa, tłum ludzi, szereg zabezpieczeń, a mimo to dochodzi do wypadku, który mógł zakończyć się tragicznie. Na trasę wyścigu SUV-em wjechała kobieta, która doprowadziła do wypadku. Poszkodowani zostali dwaj zawodnicy jadący na rowerze, którzy doznali poważnych obrażeń (przynajmniej jeden z nich). Samochód pojawił się nagle i zajechał im drogę, a oni nie byli w stanie go ominąć. Kobieta była pod wpływem marihuany. Została aresztowana, ale zwolniono ją z aresztu po wpłaceniu kaucji. Stanie przed sądem, jednak będzie odpowiadać za swój czyn z wolnej stopy.

Potrącenie na Mistrzostwach Świata IRONMAN Utah 2022

Mark EvansNigdy nie było tanio, a będzie jeszcze drożej

Był to bez wątpienia jeden z tekstów, który wywołał największe poruszenie wśród naszych Czytelników, co można było stwierdzić, patrząc po zamieszczonych komentarzach. Pisaliśmy w nim o drastycznych podwyżkach cen całorocznych wejściówek do eventów IRONMAN dla zawodników PRO. To musiało skończyć się ożywioną dyskusją…

Inflacja dotknęła IRONMANa? Nowe stawki wpisowego

Kobieta oparta o podium
Źródło: martinaaitolehti.fi

Heather Jackson kończy karierę triathlonową

Utytułowana zawodniczka Heather Jackson ogłosiła w mediach społecznościowych, że tegoroczny wyścig w Konie był jej ostatnim w karierze. Amerykanka kończy 11-letnią przygodę z triathlonem, ale nie kończy w ogóle ze sportem. Jej pasja do trenowania i startów odżyła na nowo, gdy spróbowała ekstremalnych biegów. Jackson ma już za sobą udany start w biegu Javelina undred Endurace Run, a teraz szykuje się do tego, żeby w przyszłym sezonie eksplorować nowy dla niej świat samych biegów.

Kona była jej ostatnim wyścigiem. Nowa sportowa miłość medalistki MŚ IRONMAN

Heather JacksonMistrzostwa świata IRONMAN 70.3 w St. George

W kąciku tematycznym dotyczącym zakończonych kilka dni temu mistrzostw świata pojawiły się nowe teksty, które chętnie były czytane.

W tym tygodniu rozmawialiśmy z Jackiem Jędrasiewiczem oraz z Maciejem Ogrodnikiem. Opracowaliśmy również w formie artykułu sesję pytań i odpowiedzi, jaką na Instagramie przeprowadził Sergiusz Sobczyk.

Sergiusz Sobczyk - kolaż zdjęć
Zdjęcie: Sergiusz Sobczyk

Sam Long wzywa do działania

Dużą popularnością cieszył się tekst, w którym opisaliśmy reakcję Sama Longa na nałożoną na niego przez sędziów karę w trakcie MŚ IRONMAN 70.3 w St. George. – Trudno znaleźć pozytywne rzeczy do powiedzenia. Czuję, że tonę w złości i smutku – powiedział Amerykanin na świeżo po zakończeniu zmagań.

Gdy emocje opadły, pokusił się o dłuższy komentarz, w którym m.in. wzywa społeczność do zabrania głosu i do wywierania presji na organizatorów. W jego mniemaniu coś musi zostać zrobione, gdyż wiele kar, które przyznano w tym sezonie zarówno w Konie, jak i w St. George, było jego zdaniem niesprawiedliwych.

Sam Long komentuje karę IRONMAN St. George 

Czy można napić się alkoholu w dzień przed zawodami?

Nasze dzisiejsze propozycje kończmy tekstem, który wywołał dużo zamieszania w komentarzach na Facebooku. Mowa o artykule, który dotyczył spożywania alkoholu przed zawodami. Odnieśliśmy się w nim do wyników badań i ucięliśmy spekulacje dotyczące tego, czy można sobie pozwolić na odrobinę „bąbelkowego” luzu przed startem.

Wniosek z tego tekstu jest taki: wszystko można, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek. Kto traci głowę przy piciu, nie powinien sięgać po alkohol ani przed zawodami, ani w ogóle.

Czy można bezkarnie „strzelić” piwko przed startem?

Alkohol w sporcie

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,189ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze