Najlepsi europejscy triathloniści ponownie zagoszczą w Olsztynie na Pucharze Europy ITU

Wielkie triathlonowe święto w stolicy Warmii i Mazur odbędzie się w tym roku w ostatni weekend maja. W sobotę (30 maja) odbędą się zmagania Elity oraz Juniorów w Pucharze Europy na dystansie sprinterskim. Niedziela (31 maja) upłynie pod znakiem zmagań w ramach ósmej już edycji Elemental Triathlon Series w tej lokalizacji!

Zeszłoroczna, olsztyńska odsłona Pucharu Europy była zdecydowanie największą imprezą w bogatym kalendarzu Europejskiej Unii Triathlonu. W zawodach rozgrywanych nad Jeziorem Ukiel wzięło udział blisko 200 triathlonistów z 34 krajów! W tym roku Centrum Sportowo-Rekreacyjne już po raz trzeci gościć będzie najlepszych, europejskich triathlonistów.

„Olsztyn jest idealną lokalizacją do zorganizowania międzynarodowej imprezy triathlonowej, co potwierdza zainteresowanie zawodników. Obcokrajowców przyciąga tu przede wszystkim doskonała infrastruktura oraz ciekawa trasa, a także idealny termin zawodów, kiedy można z powodzeniem rozpocząć sezon. Dzięki organizacji tej prestiżowej imprezy w Polsce mamy możliwość śledzenia bezpośredniej rywalizacji najlepszych zawodników. Wszyscy amatorzy, którzy startują następnie w zawodach Elemental Tri Series mogą natomiast ścigać się na tej samej trasie. Kibice zgromadzeni nad Jeziorem Ukiel kolejny raz znajdą się w samym centrum sportowych zmagań na najwyższym poziomie”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Dzień po wyścigu rozgrywanych w ramach Pucharu Europy, w niedzielę – 31 maja, w tym samym miejscu na starcie staną triathloniści rywalizujący w ramach Elemental Tri Series Olsztyn 2020 na trzech dystansach: supersprinterskim (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania), sprinterskim z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) i olimpijskim bez draftingu (1,5 km – 40 km – 10 km). Ponadto o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Triathlonie będą walczyli zawodnicy w kategoriach: młodzik i junior młodszy na dystansie supersprinterskim oraz age-group na dystansie olimpijskim.
W ramach Elemental Tri Series w Olsztynie ponownie odbędą się dwie, biegowe imprezy towarzyszące. Dorośli wezmą udział w zawodach 10K Run Series na dystansie 10 km i trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Najmłodsi ścigać się będą podczas Elemental Kids na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat).

Na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonseries.pl trwają zapisy na zawody w Olsztynie oraz na wszystkie, pozostałe etapy cyklu Elemental Tri Series 2020. Aby wziąć udział w imprezie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,475ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane