Najlepsi europejscy triathloniści w Olsztynie! Kolejna edycja Pucharu Europy już w ten weekend 

Czołówka europejskich zawodników i impreza rangi mistrzowskiej – już w ten weekend Olsztyn ponownie zamieni się w stolicę triathlonu. Czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji?

ZOBACZ TEŻ: Czy planowanie tygodnia przed zawodami ma znaczenie?

27-28 maja po raz kolejny w Olsztynie rozegrany zostanie Puchar Europy w triathlonie Elity i Juniorów oraz zawody Elemental Tri Series. W tym roku organizatorzy przygotowali również specjalną inicjatywę dla fanów ekologii. 

Puchar Europy w triathlonie Elity i Juniorów

W sobotę 22 maja na starcie stanie ponad 200 zawodników, którzy walczyć będą o najwyższe miejsca w Pucharze Europy Elity i Pucharze Europy Juniorów. 

Na listach startowych możemy znaleźć m.in. genialnego reprezentanta Austrii Leon Paugera, który zdominował rywalizację w Olsztynie w 2020 roku, reprezentanta Francji i Mistrza Europy Juniorów 2022 (Olsztyn) Léo Fernandeza, oraz Connora Bentley z Wielkiej Brytanii, który w ubiegłym tygodniu triumfował na Pucharze Europy w Caorle oraz jest obecnym Mistrzem Świata U23 – zapowiadają organizatorzy. 

Nie zabraknie oczywiście Polaków. W biało-czerwonych barwach wystąpią: Marta Łagownik, Zuzanna Sudak, Magdalena Sudak, Józefina Młynarska, Weronika Ptaszyńska, Matylda Wojakiewicz, Kamil Kulik, Mateusz Głuszkowski oraz James Kadziak. Niestety z rywalizacji musiała zrezygnować Paulina Klimas, która uległa wypadkowi na rowerze. 

Parę dni temu zaliczyłam porządna kraksę na rowerze, zatrzymał mnie próg zwalniający i niestety skończyło się szyciem biodra, licznymi szlifami, złamana klamką w rowerze i pękniętą kierownicą! Niestety w Olsztynie na Pucharze Europy mnie nie zobaczycie i jest mi bardzo z tego powodu przykro, bo nie ukrywam, że chciałam tam, we własnym kraju powalczyć o wygraną! Robimy wszystko co w Naszej mocy, żebym jak najszybciej wróciła do treningów i stanęła na linii startu! – napisała w swoich mediach społecznościowych. 

W kategorii Junior wystartują: Aleksandra Duban, Aleksandra Ferchmin, Karolina Szalast, Maja Wąsik, Filip Pupka, Mateusz Majak, Tymon Horsten, Emil Ziniewicz, Daniel Pyrzyński, Mateusz Polski, Jakub Gajda, Filip Glapa, Karol Armuła i Stanisław Ptaszyński. 

Harmonogram startów, 22 maja:

  • 10:30 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start juniorek
  • 13:00 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start juniorów 
  • 15:30 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start elity kobiet
  • 18:00 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start elity mężczyzn

Nowy dystans i szczytny cel

W niedzielę zaplanowany został start Juniorów Młodszych oraz Młodzików, którzy rywalizować będą w ramach Pucharu Polski na dystansie supersprintu. 

Tradycyjnie, w Olsztynie odbędą się również zawody amatorów. Oprócz klasycznych trzech dystansów (olimpijskiego, sprinterskiego i supersprinterskiego) zawodnicy będą mieli okazję ścigać się w zupełnie nowym formacie – ekoSUPERSPRINT, w którym mają do pokonania 0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu, a główną ideą jest udział w akcji proekologicznej. 

Nazwa dystansu, jak i sam jego charakter ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz zwiększanie poziomu świadomości w zakresie ochrony środowiska. Na mecie każdy zawodnik otrzyma prezent w postaci sadzonki drzewka od sponsora tytularnego zawodów – firmy Elemental Holding, która przygotowała również niespodziankę dla mieszkańców Olsztyna. W trakcie trwania zawodów OLSZTYNIE odbędzie się EKO AKCJA podczas, której będzie można przynieść stary zepsuty/zużyty drobny sprzęt rtv/agd (np. telefony, laptopy, miksery, tablety, suszarki do włosów itp.).Udział w akcji może wziąć każdy mieszkaniec miasta Olsztyn, każdy zawodnik i każdy, kto będzie miał na to ochotę! – wyjaśniają szczegóły akcji organizatorzy. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze