Najlepsi z najlepszych w Serii Mistrzostw Świata WTS 2017

ITU (International Triathlon Union) wyłoniło najlepsze występy triathlonistów ścigających się w Serii Mistrzostw Świata WTS 2017. Zestawienie nazywa się “Best of 2017” i zawiera najlepszych z najlepszych, wyróżniając najlepszych pływaków, kolarzy i biegaczy. Przypomnijmy sobie te niesamowite wyczyny.

Najlepsi pływacy
Tutaj chyba nie ma wątpliwości kto został najlepszym pływakiem. Richard Varga SVK to dominator jeśli chodzi o pływanie w triathlonie. W roku 2017 pięciokrotnie wychodził jako pierwszy z wody. W swojej karierze na 40 startów w serii WTS 33 razy był na pozycji lidera po odcinku pływackim. W ubiegłym roku najszybcej pokonał odcinek 1.500 metrów podczas WTS Leeds w 16 minut i 33 sekundy. Daje to tempo 1:06 min./100 m. Pływanie tamtego dnia odbyło się w piankach. Obecnie Richard Varga to najlepszy na świecie pływak w triathlonie. Nadaje tempo każdym zawodom w których startuje.

Najlepszą pływaczką w sezonie 2017 była Jessica Learmonth GBR. Na pięć startów w serii WTS cztery razy widzieliśmy ją na prowadzeniu po pływaniu. Jej najszybsze pływanie także miało miejsce podczas WTS Leeds gdzie uzyskała czas z odcinka 1.500 metrów 17 min. i 47 sek., czyli Jessica płynęła tempem 1:11 min./100 m. Szybkie pływanie w Rotterdamie pozwoliło jej na ucieczkę wraz z pierwszą grupą rowerową i zdobycie trzeciego miejsca.

Najlepsi kolarze
W sezonie 2017 przeprowadzono tylko jedną skuteczną ucieczkę rowerową w wyścigu mężczyzn. Jako jedyni dokonali tego bracia Brownlee GBR na swoim podwórku. Mowa tutaj jest oczywiście o WTS Leeds. Zarówno Alistair jak i Jonathan po wyjściu z wody w samej czołówce od razu zaatakowali. Początkowo mieli tylko 5 sekund przewagi nad grupą pościgową ale to wystarczyło aby oderwać się jeszcze bardziej. W strefie zmian T2 zdołali uzyskać aż 53 sekundy przewagi nad resztą zawodników. Te zawody to triumf braci Brownlee. Starszy z braci wygrał zawody z przewagą 12 sekund nad swoim młodszym bratem, który zajął drugie miejsce.

Jazda w grupie to nie jest styl Flory Duffy BER. Praktycznie w całym sezonie 2017 wychodziła z inicjatywą ucieczki i indywidualnej jazdy w tempie poza zasięgiem rywalek. Triathlonistka nie potrzebuje partnerek do dawania zmian. Flora nie ma słabych stron, to utalentowana zawodniczka we wszystkich trzech konkurencjach. Jej umiejętności rowerowe wywodzą się z jazdy na rowerze MTB. Czwarty z rzędu tytuł Mistrzyni Świata XTERRA tylko to potwierdza.

Najlepsi biegacze
Nie kto inny jak Mario Mola ESP podczas WTS Hamburg dystans 5 kilometrów (red. dokładnie 4.960 m) przebiegł w czasie 14 minut i 01 sekundy. Po przeliczeniu daje to zawrotne tempo 2:49 min./km. Był to najszybszy bieg w sezonie 2017. Mario Mola w Hamburgu pokonał takich zawodników jak: Richard Murray RPA, Vincent Luis FRA, Javier Gomez ESP czy Jacob Birtwhistle AUS. Przewaga na mecie 12 sekund przy takiej konkurencji to wybitny wyczyn.

Flora Duffy jest najlepszą kolarką w stawce triathlonistek, z którymi rywalizuje, lecz jej bieg wcale nie jest gorszy. Triathlonistka podczas Wielkiego Finału WTS Rotterdam wyszła jako druga z wody. Na rowerze uciekła wraz z dwoma rywalkami od peletonu. Natomiast na biegu po ogromnym wysiłku włożonym w część kolarską w dalszym ciągu potrafiła pobiec najszybciej ze wszystkich zawodniczek. Na mecie miała 55 sekund przewagi nad resztą zawodniczek.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane