Najlepsi zawodnicy Pucharu Polski w Triathlonie 2019

Puchar Polski w Triathlonie 2019 zakończył się już jakiś czas temu. Po skończonym sezonie Polski Związek Triathlonu wyłonił wyłonił najlepszych zawodników i kluby triathlonowe. Do punktacji zaliczane były 3 najlepsze starty w sezonie. Z kolei na wynik klubu składa się suma 3 najlepszych zawodników oraz zawodniczek z danego klubu, w każdej kategorii wiekowej (młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz open).

Pula nagród w Pucharze Polski 2019 wynosi 30.000 zł. Będzie rozdysponowana do końca kwietnia 2020 dla pierwszych 5 zawodników w kategorii open oraz dla miejsc 1-3
w poszczególnych kategoriach wiekowych. W klasyfikacji klubowej nagrodzonych zostanie 10 najlepszych klubów. Nagrody nie dublują się.

Puchar Polski – kategoria open mężczyzn

W Pucharze Polski w kategorii Open mężczyzn na czele znalazło się dwoje zawodników – Przemysław Szymanowski (niezrzeszony) i Tomasz Marcinek (KS AZS AWF Katowice), którzy zdobyli po 84 punkty. Na miejscu trzecim sklasyfikowany został Maciej Bruździak (UKS Dwójka Morena Gdańsk) zdobywca 83 punktów. Łącznie wśród Panów sklasyfikowanych zostało 47 zawodników.
1 Przemysław Szymanowski 84 pkt.
1 Tomasz Marcinek 84 pkt.
3 Maciej Bruździak 83 pkt.

Puchar Polski – kategoria open kobiety

Wśród kobiet zwyciężyła Maria Pytel (niezrzeszona) zdobywczyni 90 punktów, która wyprzedziła Paulinę Klimas z KS AZS AWF Katowice (86 punktów) i Martę Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk) zdobywczynie 75 oczek.
1 Maria Pytel 90 pkt.
2 Paulina Klimas 86 pkt.
3 Marta Łagownik 75 pkt.

Puchar Polski mężczyzn do 23 lat

W kategorii Młodzieżowiec kolejność wygląda następująco: Maciej Bruździak (70 punktów), Michał Oliwa (60 punktów) i Daniel Juszkowiec (60 punktów). W rywalizacji w ramach Pucharu Polski Młodzieżowców sklasyfikowanych zostało 9 zawodników.
1 Maciej Bruździak 70 pkt.
2 Michał Oliwa 60 pkt.
3 Daniel Juszkowiec 60 pkt.

Puchar Polski kobiet do 23 lat

Wśród Pań do 23 lat zwyciężyła Klaudia Petters z TS Akwedukt Kielce (75 punktów). Miejsce drugie wywalczyła Oliwi Kwaśkiewicz z KS AZS AWF Katowice, a trzecie przypadło ex aequo Alicji Ulatowskiej (WLKS Kmicic Częstochowa) i Aleksandrze Sikorze ze Sportwise Kraków, które zdobyły po 30 punktów. W tej kategorii sklasyfikowano jedynie 5 zawodniczek.
1 Klaudia Petters 75 pkt.
2 Oliwia Kwaśkiewicz 67 pkt.
3 Alicja Ulatowska 30 pkt.
4 Aleksandra Sikora 30 pkt.

Puchar Polski juniorów

Wśród Juniorów bezkonkurencyjny okazał się Dawid Goryński (UKS TRS Susz), który został jednocześnie Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej. Dawid zdobył 80 punktów i wyprzedził Jakuba Juskowiaka z KS UAM Triathlon Poznań (66 punktów) i Mateusza Wamkę z Orki Iława (64 punkty). W rywalizacji Juniorów sklasyfikowanych zostało łącznie 21 zawodników.
1 Dawid Goryński 80 pkt.
2 Jakub Juskowiak 66 pkt.
3 Mateusz Wamka 64 pkt.

Puchar Polski juniorek

Do rywalizacji Juniorek przystąpiło 10 zawodniczek. Pierwsze miejsce w cyklu Pucharu Polski zajęła Magdalena Sudak (UKS G8 Bielany Warszawa). Stopień niżej na podium zajęła Joanna Woźniak (KS Ironman Szczecin), zaś trzecie miejsce zajęła Marta Sikora (Sportwise Kraków). Rywalizacja była bardzo wyrównana pomiędzy triathlonistkami – Magda zdobyła 71 oczek, druga Asia – 70, a Marta 69 punktów.
1 Magdalena Sudak 71 pkt.
2 Joanna Woźniak 70 pkt.
3 Marta Sikora 69 pkt.

Puchar Polski – kategoria Juniorzy Młodsi

Dość licznie w Pucharze Polski 2019 rywalizowali Juniorzy Młodsi. W cyklu wzięło udział 35 zawodników. Najlepszy okazał się Karol Janicki (KS AZS UAM Poznań) zdobywca 66 punktów, który wyprzedził Marcela Kozaczkiewicza (Triathlonowa Akademia Młodzieży Wrocław) – 65 punktów i Jana Przybyłkowicza (UKS G8 Bielany Warszawa) – 59 punktów.
1 Karol Janicki 66 pkt.
2 Marcel Kozaczkiewicz 65 pkt.
3 Jan Przybyłkowicz 59 pkt.

Puchar Polski kategoria Juniorki Młodsze

W tej samej kategorii wiekowej wśród Pań, Puchar Polski zdobywa Martyna Bugała (UKS 51 Lublin) zdobywczyni 80 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Eleonora Tyndzik (UKS G8 Bielany Warszawa) z 70 punktami a trzecie Józefina Młynarska (Sportwise Kraków) 60 punktów. Wśród Juniorek Młodszych rywalizowało łącznie 17 dziewcząt.
1 Martyna Bugała 80 pkt.
2 Eleonora Tyndzik 70 pkt.
3 Józefina Młynarska 60 pkt.

Puchar Polski – kategoria Młodziki

Wśród młodzików bezkonkurencyjny był Filip Glapa (KS AZS UAM Poznań), który zdobył również tytuł Mistrza Polski w tej kategorii wiekowej. W Pucharze Polski Filip zdobył 80 punktów i wyprzedziła Antoniego Borysa (MKP Szczecinek) zdobywcę 70 punktów i Karola Armułę (Sportwise Kraków), który uzbierał 66 punktów.
1 Filip Glapa 80 pkt.
2 Antoni Borys 70 pkt.
3 Karol Armuła 66 pkt.

Puchar Polski kategoria Młodziczki

W najmłodszej kategorii wiekowej wśród dziewcząt najlepsza w cyklu Pucharu Polski jest Maja Wąsik z klubu Sportwise Krąków (71 punktów). Drugie miejsce przypadło zawodniczce UKS 51 Lublin – Emilii Wałach (70 punktów), a trzecie przypadło ex aequo Aleksandrze Ferchmin z KS AZS UAM Poznań i Wiktorii Wróbel z KS Barakuda Mińsk Mazowiecki, które zdobyły po 63 punkty.
1 Maja Wąsik 71 pkt.
2 Emilia Wałach 70 pkt.
3 Aleksandra Ferchmin 63 pkt.
3 Wiktoria Wróbel 63 pkt.

Puchar Polski – kluby

W rywalizacji klubów po raz kolejny najlepszy okazał się UKS G8 Bielany Warszawa (trener Cezary Figurski), który łącznie uzbierał 815 punktów. Drugie miejsce Sportwise Kraków (trener Marcin Błaszczyk) z 720 punktami i trzecie KS AZS UAM Poznań (trener Filip Przymusiński) z 636 punktami.