Największe nazwiska światowego triathlonu wracają do rywalizacji w Super League Triathlon

Super League Triathlon Championship Series powraca. Organizatorzy właśnie ogłosili harmonogram wydarzenia. Tegoroczna edycja obejmuje cztery wyścigi, a na starcie zobaczymy największe nazwiska światowego triathlonu. 

ZOBACZ TEŻ: Maciej Bruździak wystąpił w finale Arena Games Triathlon!

Założona w 2017 roku Super League Triathlon była pomysłem CEO Michaela D’hulsta, inwestora Leonida Bogusławsky’ego i czterokrotnego mistrza świata w triathlonie Chrisa McCormacka.

Pierwsza seria mistrzostw, która odbyła się w 2018 roku, wyznaczyła grunt pod wyścigi, które obecnie obejmują 26 wydarzeń Championship Series i Arena Games Triathlon. 

Jestem bardzo dumny, że to, co zaczęło się jako koncepcja i pasja dla trzech fanatyków triathlonu, spowodowało tak szybkie zmiany w sporcie poprzez ciągłe innowacje i ma swoje dziedzictwo i tradycję – mówi D’hulst.

Super League Triathlon 2023 – harmonogram

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna edycja: „jest świętem dotychczasowej podróży i początkiem kolejnego rozdziału ambitnego wzrostu i ekscytujących zapowiedzi na 2024”. 

Dyrektor generalny SLT zwraca uwagę na ogromną popularność zawodów, jednak dziennikarze TriathlonToday zauważają, że: „D’Hulst ignoruje fakt, że Super League Triathlon spotyka się z coraz większą krytyką. Widzowie coraz częściej wskazują, że nie zawsze uważają różne zasady i formaty za interesujące. Większość krytyki skupia się na Arena Games”. 

Piąty sezon SLT rozpoczyna się pod koniec sierpnia tego roku, a organizatorzy ogłosili właśnie jego harmonogram. Super League Triathlon odbędzie się na trzech kontynentach, z wyścigami w Londynie, Tuluzie, Malibu i NEOM.

Harmonogram Super League Triathlon 2023 Championship Series:

  • Londyn, Wielka Brytania: 27 sierpnia.
  • Tuluza, Francja: 3 września.
  • Malibu, USA: 30 września.
  • NEOM, Arabia Saudyjska: 21 października.
Źródło: PC World

Kogo zobaczymy na starcie?

Chociaż pełna lista sportowców nie została jeszcze ogłoszona, to ujawniono już kilka dużych nazwisk, które wezmą udział w tegorocznej edycji SLT.

Wśród zawodników znajdują się m.in. broniący tytułów Georgia Taylor-Brown i Hayden Wilde. Na starcie spodziewać możemy się również Vinceta Luisa (FRA) i Alexa Yee (GBR), którzy kolejno w Tuluzie i Londynie, zaliczą występy przed swoją publicznością. 

Mężczyźni: Jonny Brownlee (GBR), Alex Yee (GBR), Hayden Wilde (NZL), Matt Hauser (AUS), Vincent Luis (FRA), Henri Schoeman (RSA), Chase McQueen (USA), Seth Rider (USA), Shachar Sagiv (ISR), Max Stapley (GBR), Emil Holm (DEN), Dan Dixon (GBR), Taylor Reid (NZL), Sergio Baxter Cabrera (ESP), Roberto Sanchez Mantecon (ESP) i Vitalli Vorontsov (UKR)

Kobiety: Georgia Taylor-Brown (GBR), Cassandre Beaugrand (FRA), Beth Potter (GBR), Sophie Coldwell (GBR), Taylor Spivey (USA), Katie Zaferes (USA), Summer Rappaport (USA), Kate Waugh (GBR), Olivia Mathias (GBR), Fanni Szalai (HUN), Verena Steinhauser (ITA), Miriam Casillas Garcia (ESP), Nicole van der Kaay (NZL) i Barbara De Koning (NED)

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane