Nasi już startują! Pytel, Kuster, Szymanowski w RPA.

W czwartek trójka reprezentantów Polski rozpoczęła zgrupowanie w RPA. Maria Pytel, Sylwester Kuster i Przemysław Szymanowski trenują podczas pięciotygodniowego zgrupowania w RPA. W niedzielę wystartowali w Bloubergstrand w 11 Global and African Cup Sprint Triathlon. W międzynarodowej obsadzie najlepszy okazał się zawodnik gospodarzy Ruichard Murray. Pokonał on Rosjanina Igora Polańskiego oraz Erharda Wolfaardta z RPA. Wicemistrz Polski na dystansie olimpijskim Sylwester Kuster zajął 31 miejsce z czasem 59:27. Natomiast mistrz Polski z Susza na dystansie długim Przemysław Szymanowski dotarł na metę na 35 pozycji z czasem 1:02:11.

Wśród kobiet najlepsza była także zawodniczka z RPA, Carlyn Fischer. Kolejne miejsca na podium wywalczyły Europejki: drugie Belgijka Katrien Verstuyft, a trzecie Niemka Ricarda Lisk. Reprezentantka Polski Maria Pytel zajęla 16 miejsce. Czas jaki uzyskała na mecie to 1h06:06. Tego samego dnia w miejscowości w Bloubergstrand odbył się także triathlon na dystansie olimpijskim, który ukończyło 167 osób, głównie z RPA. Zwyciężyli Brytyjczyk Mark Threlfall oraz Dianne McEwan z RPA.

Więcej o przygotowaniach polskich zawodników w Południowej Afryce już wkrótce!