Naukowe wzmocnienie Akademii Triathlonu

0

Z ogromną przyjemnością informuję, że do Akademii Triathlonu dołączyły kolejne osoby, które swoją fachową wiedzą, doświadczeniem, osiągnięciami naukowymi i sportowymi pomogą nam w rozwoju dyscypliny, wiedzy o niej i o człowieku. 16 stycznia uruchomimy dwie nowe zakładki.

1. “Okiem eksperta”

Gospodarzem tego działu będzie prof. nadzw. dr hab. n. med. Artur Pupka: specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej, angiologii i transplantologii klinicznej, lekarz medycyny sportu. Pracuje w Katedrze i Klinice Chirurgii Naczyniowej Ogólnej i Transplantacyjnej Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Akademickim Szpitalu Klinicznym. Pan profesor będzie pisał m.in. o sprawach związanych ze zdrowiem, specyfiką wysiłku, kontuzjach, budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Będziemy również nagrywać rozmowy na tematy, które Was interesują. Możecie swoje propozycje nadesłać na adres Akademii Triathlonu: sekretarz@akademiatriathlonu.pl

pupka

Pan profesor właśnie rozpoczął przygotowania do swojego pierwszego triathlonu – wystartuje w zawodach w Suszu! Trzymamy kciuki i polecamy stronę internetową.

2. “Psychologia sportu”

Ten dział oddajemy w ręce Aleksandry Pogorzelskiej – psychologa pracującego w sporcie, biznesie i sztuce. Ola jest wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, menedżerem studiów podyplomowych, absolwentką AWFiS w Gdańsku i SWPS w Warszawie, trenerem pływania II klasy, triathlonistką – startuje od 1995 roku (medalistka Mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie. Ukończyła dwa Ironmany), w maju będzie bronić pracy doktorskiej związanej z triathlonem.

Już 16 stycznia pojawią się pierwsze artykuły dotyczące psychologii sportu: jak radzić sobie ze stresem przed startem w triathlonie, jak wykorzystać psychologię sportu, co to jest coaching w sporcie i do czego może się przydać, będą porady dla rodziców, trenerów i działaczy. Szczegóły już 16 stycznia!

Jakub Czaja

Do zespołu dołączył również dr farm. Jakub Czaja– lekkoatleta, specjalizujący się w biegach z przeszkodami. Olimpijczyk z Aten (2004), obecnie amatorsko uprawia triathlon – Half Ironman 4godz 35min 41sek., wykładowca dietetyki w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji w Gdańsku. Wcześniej pracował w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na Wydziale Farmaceutycznym. Współpracuje z czołowymi polskimi sportowcami w zakresie żywienia i suplementacji. Prowadzi własne poradnictwo z zakresu żywienia, suplementacji oraz treningu w ramach projektów Aktywna Dieta oraz XTrainer.

czaja

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami i 5000 m. Były reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich, Uniwersjadzie, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy oraz Pucharach Europy.

Publikacje naszych ekspertów już wkrótce. Dziękuję, że dołączyliście do Akademii!

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here