Naukowe wzmocnienie Akademii Triathlonu

Z ogromną przyjemnością informuję, że do Akademii Triathlonu dołączyły kolejne osoby, które swoją fachową wiedzą, doświadczeniem, osiągnięciami naukowymi i sportowymi pomogą nam w rozwoju dyscypliny, wiedzy o niej i o człowieku. 16 stycznia uruchomimy dwie nowe zakładki.

1. „Okiem eksperta”

Gospodarzem tego działu będzie prof. nadzw. dr hab. n. med. Artur Pupka: specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej, angiologii i transplantologii klinicznej, lekarz medycyny sportu. Pracuje w Katedrze i Klinice Chirurgii Naczyniowej Ogólnej i Transplantacyjnej Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Akademickim Szpitalu Klinicznym. Pan profesor będzie pisał m.in. o sprawach związanych ze zdrowiem, specyfiką wysiłku, kontuzjach, budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Będziemy również nagrywać rozmowy na tematy, które Was interesują. Możecie swoje propozycje nadesłać na adres Akademii Triathlonu: [email protected]

pupka

Pan profesor właśnie rozpoczął przygotowania do swojego pierwszego triathlonu – wystartuje w zawodach w Suszu! Trzymamy kciuki i polecamy stronę internetową.

2. „Psychologia sportu”

Ten dział oddajemy w ręce Aleksandry Pogorzelskiej – psychologa pracującego w sporcie, biznesie i sztuce. Ola jest wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, menedżerem studiów podyplomowych, absolwentką AWFiS w Gdańsku i SWPS w Warszawie, trenerem pływania II klasy, triathlonistką – startuje od 1995 roku (medalistka Mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie. Ukończyła dwa Ironmany), w maju będzie bronić pracy doktorskiej związanej z triathlonem.

Już 16 stycznia pojawią się pierwsze artykuły dotyczące psychologii sportu: jak radzić sobie ze stresem przed startem w triathlonie, jak wykorzystać psychologię sportu, co to jest coaching w sporcie i do czego może się przydać, będą porady dla rodziców, trenerów i działaczy. Szczegóły już 16 stycznia!

Jakub Czaja

Do zespołu dołączył również dr farm. Jakub Czaja– lekkoatleta, specjalizujący się w biegach z przeszkodami. Olimpijczyk z Aten (2004), obecnie amatorsko uprawia triathlon – Half Ironman 4godz 35min 41sek., wykładowca dietetyki w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji w Gdańsku. Wcześniej pracował w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na Wydziale Farmaceutycznym. Współpracuje z czołowymi polskimi sportowcami w zakresie żywienia i suplementacji. Prowadzi własne poradnictwo z zakresu żywienia, suplementacji oraz treningu w ramach projektów Aktywna Dieta oraz XTrainer.

czaja

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami i 5000 m. Były reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich, Uniwersjadzie, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy oraz Pucharach Europy.

Publikacje naszych ekspertów już wkrótce. Dziękuję, że dołączyliście do Akademii!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane