Niecodzienne wyzwanie Joe Skippera. Weźmie udział w ekstremalnych zawodach fitness

Joe Skipper wraca po problemach zdrowotnych. Anglik weźmie udział w dość niecodziennej rywalizacji. Wystartuje jako PRO w… wyścigu fitness.

Interesujące wyzwanie czeka Joe Skippera. Zawodnik zdecydował się na udział w londyńskich zawodach Hyrox. W najnowszym filmie na YouTube triathlonista trenuje przed rywalizacją.

Czym jest Hyrox?

Hyrox to zawody fitness racing, które są połączeniem biegania z treningiem funkcjonalnym. Rywalizacja zawsze wygląda w ten sam sposób: każdy z zawodników musi pokonać łącznie 8 kilometrów biegu i mierzy się z 8 konkurencjami.

W zawodach Hyrox wszyscy rozpoczynają od 1 kilometra biegu. Następnie czeka ich pokonanie kilometra na ergometrze narciarskim, kolejny bieg na kilometr, a następnie pchanie sanek. Pośród dalszych konkurencji są między innymi wykroki z workiem na plecach, rowing i podrzucenia piłką.

Zobacz trening Skippera:

Rywalizacja w Hyrox trwa około 1,5 godziny. Zawodnicy startują podzieleni na kilkanaście grup wiekowych. Skipper będzie rywalizował pośród profesjonalistów.

Hyrox organizowane są od 2017 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Niemczech. Niedawno zawody zagościły również w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się dwa miesiące temu w Warszawie. Na całym świecie organizowane są dziesiątki imprez marki, podobnie jak IRONMAN.

Powrót po problemach zdrowotnych

Skipper ma za sobą bardzo trudny sezon. Wygrał co prawda w Lake Placid, ale nie był zadowolony ze swojego startu na mistrzostwach świata w Nicei. Zajął tam dopiero 30. miejsce.

Profesjonalista planował jeszcze ostatni start podczas IRONMAN Floryda. Zamiast tego musiał jednak udać się na badania do szpitala. Tuż przed wyjazdem pojawiły się nagłe problemy zdrowotne – stracił mowę i pamięć, o czym informował w jednym z vlogów.

ZOBACZ TEŻ: Koniec sezonu Joe Skippera. „Najpierw nie mogłem nic powiedzieć, później straciłem pamięć”

Zawody Hyrox w Londynie mają być rekordowe pod względem frekwencji. Wystartuje w nich ponad 10.000 osób.

Jestem niesamowicie podekscytowany zawodami w Londynie. Przygotowania trochę na ostatnią minutę, nie mogę doczekać się, aby zobaczyć, o co w tym chodzi.

Start Skippera w sobotę o godzinie 21:10 wraz z innymi profesjonalistami. Relacja będzie dostępna na Red Bull TV.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze