Niedziela z triathlonem w kaszubskim klimacie – Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018!

Tegoroczny cykl Garmin Iron Triathlon, trwa w najlepsze i z każdą kolejną imprezą się rozkręca. Na zawodników czekają jeszcze cztery etapy, z których najbliższy odbędzie się już w niedzielę (1 lipca) w urokliwej Stężycy na Kaszubach. Oprócz fantastycznego, regionalnego klimatu, sobotniego pasta party i pięknych okoliczności przyrody, na zawodników rywalizujących na dystansie 1/4 IM czeka pula nagród wynosząca 20.000 zł!

Garmin Iron Triathlon Stężyca

Stężycę oprócz doskonałej lokalizacji (ok. 1h drogi od Gdańska) ma do zaoferowania doskonały klimat malowniczej, kaszubskiej miejscowości, przez co jest niezwykle atrakcyjna dla zawodników i kibiców. W najbliższy weekend Kaszuby będą oblegane przez triathlonistów i ich rodziny oraz kibiców chcących śledzić zaciętą sportową rywalizację. Zawodnikom na trasie będą przygrywać fantastyczne kaszubskie kapele w regionalnych strojach, grające na tradycyjnych instrumentach. W strefie EXPO natomiast będzie można zasmakować lokalnych wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich. Dzień przed zawodami, w sobotę 30 czerwca, zawodnicy będą mieli okazję skosztowania lokalnych specjałów podczas niepowtarzalnego, kaszubskiego Pasta Party. W dniu zawodów w ramach posiłku regeneracyjnego zawodnicy również zasmakują w kaszubskich potrawach!

Na listach startowych stężyckich zawodów znajdują się między innymi nazwiska jednych z najlepszych, polskich triathlonistów: Marcina Ławickiego, Roberta Wilkowieckiego, Macieja Bodnara, Bartosza Banacha czy Sebastiana i Pawła Najmowiczów. W ramach Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018 zwodnicy rywalizować będą na dwóch dystansach: 1/8 IM, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu oraz na 1/4 IM, gdzie do pokonania jest 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu. Z myślą o komforcie zawodników, na trasie tegorocznych zawodów wprowadzono drobne modyfikacje.

Garmin Iron Triathlon Stężyca

Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Raduńskim, następnie zawodnicy pokonają dobieg do T1. Pierwszą zmianą jest skrócenie dobiegu do strefy zmian. Strefa zmian usytuowana będzie na stadionie Arena Radunia, co sprawi, że odległość do niej będzie krótsza o 200 m niż poprzednio. Następnie triathloniści będą mieli do pokonania szybką trasę kolarską z bardzo dobrą nawierzchnią, która przebiegać będzie między innymi przez słynną Bramę Kaszubską.

Najważniejsza zmiana dotyczy jednak etapu biegowego. Pętla biegowa zostanie wydłużona do 5,275 km co spowoduje, że zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8 IM będą mieli do pokonania wyłącznie jedną pętlę, a na dystansie 1/4 IM dwie pętle.

Na zawodników rywalizujących podczas Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018 czekają niezwykle atrakcyjne nagrody. Dla kobiet i mężczyzn, którzy wystartują na dystansie 1/4 IM w kategorii OPEN organizatorzy przygotowali pulę nagród wynoszącą 20.000 zł! Zwycięzcy otrzymają 5.000 zł. Na zawodników, którzy ukończą zawody na 2 miejscu będzie czekała nagroda w wysokości 3.000 zł, a tym na najniższym stopniu podium przypadnie kwota 2.000 zł.

Garmin Iron Triathlon Stężyca
fot.Patrycja Pietrzak/Maratomania.pl

Zbliżający się weekend będzie niepowtarzalny nie tylko ze względu na Garmin Iron Triathlon, ale także na zupełnie nową imprezę – Garmin Swimrun Series, która odbędzie się w sobotę (30.06). Triathloniści, na dzień przed kolejną edycją GIT, będą mieli okazję spróbować swoich sił w swimrunie, a kibice będą mogli podziwiać rywalizację najlepszych triathlonistów oraz swimrunner-ów na dystansach 5 km, 10 km oraz 25 km.

Zapisy na zawody w Stężycy cały czas trwają. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Więcej informacji znajdziecie na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze