Niesamowity rekord trasy w Norseman 2022!

Znamy zwycięzcę wyścigu Norseman zaliczanego do grupy najtrudniejszych triathlonów świata. Jak niemal co roku metę w schronisku na szczycie Gaustatoppen najszybciej osiągnął reprezentant Norwegii, który dodatkowo ustanowił nowy rekord trasy.

Można powiedzieć, że „na północy bez zmian”. Po raz kolejny Norwegowie całkowicie zdominowali przebieg rywalizacji w Norseman i zajęli wszystkie miejsca na podium.

Rywalizacja mężczyzn Norseman 2022

Drugi rok z rzędu zwyciężył Jon Sæverås Breivold, który do pokonania dystansu pełnego Ironmana potrzebował 09:23:28. Jest to najszybszy czas w historii tego wyścigu. Poprzedni rekord należał do Larsa Christiana Volda, który w 2017 roku przebył trasę w czasie 09:52:10.

Kristian Grue, który na metę dobiegł w czasie 09:47:38, ukończył zmagania na drugim miejscu. Warto odnotować, że ten wynik również jest lepszy od rekordu Larsa Volda. Trzeci zawodnik w dzisiejszej rywalizacji to Allan Hovda, dotychczasowy trzykrotny zwycięzca tych zawodów. Tym razem weteran Norseman ukończył wyścig z czasem 10:02:19 (to jego najlepszy wynik w karierze)*

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zalaris Norseman (@nxtri)

/* Hovda osiągnął lepszy wynik w 2015 roku, ale wówczas z powodu warunków skrócono dystans pływania o połowę.

Rywalizacja kobiet Norseman 2022

Brytyjska zawodniczka Eilidh Prise była pierwszą kobietą, która dotarła na metę. Jej czas to 11:47:49. Druga metę przy schronisku osiągnęła Kaja Bergwitz – Larsen. Na pokonanie trasy Ironmana Norweżka potrzebowała 12:16:40. Na „brązowy medal” zapracowała dzisiaj reprezentantka Wielkiej Brytanii Hannach Saitch. Jej wynik końcowy to 12:21:13.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zalaris Norseman (@nxtri)

Kto z Polaków skończył wyścig z czarną koszulką?

W dzisiejszym wyścigu wystartowało 306 zawodników, w tym dziewięcioro Polaków. Nasz kraj reprezentowały: Estera Żak oraz Judyta Kajstura, a męską drużynę tworzyli: Kazimierz SzulistArtur SzafraniecAndrzej PłocieniakKamil OstapskiDariusz Kubicki, Tymoteusz Goczoł oraz Adam Koronkiewicz.

Pierwszy z Polaków na metę dotarł Tymoteusz Goczoł. Nasz zawodnik pokonał trasę wyścigu w 13:40:01. W klasyfikacji generalnej Polak zajął 63. miejsce, a w kategorii mężczyzn był 53.

Drugi z Polaków Andrzej Płocieniak do przebycia trasy potrzebował 14:01:01. Nasz zawodnik został sklasyfikowany na 71. miejscu ogółem i na 59. miejscu w kategorii mężczyzn.

Judyta Kajstura w obiektywie Monasterska
Judyta Kajstura w obiektywie monasterska

Estera Żak dotarła na metę jako trzecia w polskiej drużynie. Polka wykręciła 76. czas ogółem i zajęła 13. miejsce wśród kobiet. W chwili jej przybycia do schroniska zegar pokazał 14:07:00.

Ostatnim reprezentantem Polski, który zdobył dzisiaj czarną koszulkę finiszera, był Kamil Ostapski. Polak pojawił się na mecie po 14:45:20. Ogółem był to 107. czas, a w kategorii mężczyzn 83.

Jest to stan na godz. 20:30, a wyniki ciągle są aktualizowane, tak więc możliwe, że będą jeszcze jakieś zmiany. Pełne i oficjalne wyniki Polaków opublikujemy już jutro.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
441SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze