Na slota można czekać latami – kto z Polaków wystąpi w wyścigu Norseman 2023?

Rejestrowałem się na loterię przez siedem ostatnich lat. Poszczęściło mi się dopiero za ósmym razem – mówi jeden z zawodników, który w rezultacie losowania otrzymał zaproszenie do Norseman 2023. Ilu Polaków wystartuje w przyszłorocznym wyścigu?

ZOBACZ TEŻ: Jest w tym miejscu niepokonany. Czy Lionel Sanders wygra czwarty raz z rzędu?

Co roku chęć udziału w wyścigu Norseman deklaruje ponad 4.000 chętnych. Ze względów bezpieczeństwa dostępnych jest 350 miejsc, z czego 215 przyznawanych jest w ramach loterii slotów. Niektórzy już w pierwszym zgłoszeniu zdobywają wejściówkę. Inni na swoją szansę czekają latami. Kto wie, ilu zawodników z braku szczęścia nigdy nie zrealizuje marzeń o udziale w tym wyścigu…

Losowanie slotów Norseman 2023

Zgłoszenia do loterii Norseman 2023 można było wysyłać w dniach od 1 do 5 listopada. Do przyszłorocznej edycji zgłosiło się 4650 chętnych. 7 listopada odbyło się losowanie, które na żywo można było śledzić w Internecie. Wybrano 215 szczęśliwców. 50 zawodników znalazło się na liście oczekujących.

Dwa dni po tym wydarzeniu organizatorzy wysyłali do uczestników maile informujące o przyznaniu lub nieprzyznaniu slota. Ponad 95% wiadomości zaczynało się od słów: „No, we hope you find value and inspiration by continuing to follow us…”, co w wolnym tłumaczeniu oznaczało „Przykro nam, spróbuj za rok”.

Warunki wstępne

Z racji tego, że wyścig odbywa się w Norwegii, organizatorzy zapewniają do 30% wszystkich losowanych miejsc zawodnikom tej nacji. Żadna inna nacja nie może zgarnąć więcej niż 10% wszystkich miejsc. 15% slotów było zarezerwowanych dla kobiet. Oto wyniki losowania.

Kobiety Mężczyźni Norwegowie Polacy
33 (15,35%) 182 (84,65%) 64 (29,77%) 9 (4,19%)

Losowanie było kodowane. W momencie losowania organizator znał tylko numer zgłoszenia zawodnika, płeć oraz nazwę kraju. Dopiero po losowaniu skojarzono numer zgłoszenia z imionami i nazwiskami zawodników.

(Nieoficjalnie) Polacy na Norseman 2023

W losowaniu przyznano 9 wejściówek Polakom, jednak na naszej liście znalazło się 11 zawodników o polsko brzmiących nazwiskach. Nie chcąc nikogo urazić, nie podejmujemy się wskazywania tego, kto z tej jedenastki będzie występował pod flagą inną niż polska.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mariola Powroźna (@diablak81)

Z góry przepraszamy również za wszelkie literówki, brak polskich znaków etc. Dane były spisywane z ekranu zaraz po losowaniu. Do tej pory włodarze Norseman nie opublikowali oficjalnej listy uczestników.

Imię  Nazwisko
1 Aleksander Sadowski
2 Bartek Danek
3 Bogusław Wojewodka
4 Dariusz Działek
5 Maciej Lasyk
6 Mariola Powroźna
7 Piotr Stec
8 Przemysław Paszek
9 Robert Kurnyta
10 Wojciech Dębicki
11 David Stogowski

Wyścig zaplanowano na 5 sierpnia 2023 roku.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,183ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze