Norseman z rekordową liczbą zgłoszeń

Kiedy wiele imprez sportowy przeżywa spadek zainteresowaniem, norweski Norseman bije rekordy popularności. Na 265 wolnych miejsc zgłosiło się, aż 4650 chętnych. 

ZOBACZ TEŻ: Legendarny Norseman – jak od środka wygląda jeden z najtrudniejszych triathlonów świata? [VIDEO]

Rekord zainteresowania

Odbywający się 5 sierpnia 2023 roku Norseman Xtreme Triathlon uważany jest za jeden z najtrudniejszych wyścigów w skali całego globu. Rozpoczyna się skokiem z łodzi do zimnej wody fiordu. Trasa rowerowa prowadzi przez pięć przełęczy. Zawody kończy maraton na szczyt góry Gaustatoppen o wysokości 1883 m.n.p.m. 

W tym roku impreza obchodzi swoje 20-lecie i jak oznajmili organizatorzy, wyścig cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Aplikację złożyło 4650 chętnych z 98 różnych krajów na wydarzenie, które może pomieścić tylko 265 sportowców.

Dyrektor generalny Norseman, Hårek Stranheim podkreśla, że edycja 2023 przyniesie wiele emocji, zwłaszcza w pojedynku zawodników PRO. Niedawno swój start w imprezie ogłosił m.in. Sebastian Kienle. Niemiec będzie musiał zmierzyć się m.in z 27-letnim Norwegiem Jonem Breivoldem, który wygrał dwie ostatnie edycji Norseman i Mistrzostwa Świata XTRI, w 2022 roku poprawiając rekord trasy o prawie pół godziny.

Moim celem i moim marzeniem jest, by wygrać zawody Noresman 2023. Dla ekstremalnego triathlonu Norseman jest mekką. Muszę powiedzieć, że nie była to łatwa decyzja. Zdecydowanie trochę boję się wyścigu. Myślę, że nawet najlepsi sportowcy na świecie patrzą na to i mówią: „to trochę szalone” – mówi o swoich planach Kienle.

Źródło: Suunto

ZOBACZ TEŻ: Sebastian Kienle chce wygrać Norsemana

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Z tego co mi wiadomo zgłoszeń było ponad 8 tysięcy , wylosowano 215 amatorów na 350 miejsc , reszta miejsc jest przydzielana przez sponsorów i dla PRO.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze