Norwescy triathloniści z ogromnym wsparciem finansowym 

Gigant technologiczny Kongsberg Gruppen został jednym z głównych sponsorów norweskiego programu Summit 2024, zakładającego wsparcie profesjonalnych sportowców. Finansowaniem objęci zostaną również triathloniści. 

ZOBACZ TEŻ: Kona to za mało? Plan Norwegów na IRONMAN-a poniżej 7:30

Norwegia jest najbardziej utytułowanym narodem igrzysk olimpijskich. Zdobyli łącznie 405 medali, z czego, aż 148 złotych. Rok 2024 i Igrzyska w Paryżu są dla nich jednym z najważniejszych sportowych celów na najbliższy czas.

„Zwycięstwo wymaga determinacji”

Aby jeszcze bardziej podnieść poziom norweskiego sportu, Norweski Komitet Olimpijski podpisał umowę sponsorską z technologicznym gigantem Kongsberg Gruppen – międzynarodową grupą, która dostarcza zaawansowane technologiczne systemy z branży morskiej, obronnej, ropy naftowej, gazu ziemnego i odnawialnych źródeł energii.

Program obejmie wsparciem 130 sportowców, przygotowujących się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wśród wymienionych dyscyplin objętych umową znalazł się również triathlon. 

Zwycięstwo na światowej scenie wymaga poświęcenia i determinacji na światowym poziomie – powiedział Tore Øvrebø, szef Olympiatoppen, organizacji będącej częścią Norweskiego Komitetu Olimpijskiego

Zawodnik stojący na podium, trzymający w ręce złoty medal i kwiaty
Źródło: Life Cycle Bicycle Shop

Kultura wygrywania

Przedstawiciele Norweskiego Komitetu Olimpijskiego oraz koncernu Kongsberg podkreślają przede wszystkim, jak ważne dla Norwegów jest odnoszenie sukcesów na igrzyskach olimpijskich. Występy traktują jako ważny element, budujący w społeczeństwie poczucie wspólnoty oraz siły.

Norwegia ma długie i dumne tradycje w sporcie. Jako stosunkowo mały naród udało nam się stawić czoła znacznie większym narodom na igrzyskach olimpijskich. Medalowe osiągnięcia w Paryżu pomogą całemu pokoleniu zdobyć motywację i inspirację, aby i one mogły pewnego dnia rywalizować na najwyższym poziomie. Silna kultura wydajności w sporcie przenosi się również na całe społeczeństwo.

Technologia kluczem do sukcesu 

Naukowe podejście kadry trenerskiej Norwegów przekłada się na świetne wyniki. Co ważne, Kongsberg zapewnia norweskim sportowcom nie tylko wsparcie finansowe, lecz także technologiczne.

Firma Kongsberg zapewnia, że ma ogromne doświadczenie w wielu dziedzinach. Norwedzy chcą wykorzystać ten atut, angażując użycie najnowszych technologii po to, aby sportowcy mogli stawać się jeszcze bardziej wydajni i efektywni. 

Mamy wiodące na świecie doświadczenie w wielu dziedzinach, z których norweski sport i sportowcy mogą skorzystać – powiedział Gier Håøy, dyrektor generalny Kongsberg.

ZOBACZ TEŻ: Historia triathlonu na Igrzyskach Olimpijskich

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,198FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
314SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze