Nowa aktualizacja Garminów pomoże przy jet lagu

Co kwartał Garmin przeprowadza dużą aktualizacją oprogramowania w swoich zegarkach. W nowej wersji softu jedną z najciekawszych zmian jest wprowadzenie Jetlag Adviser, dzięki któremu zawodnicy będą mogli radzić sobie z długimi podróżami.

ZOBACZ TEŻ: Jak sobie radzić z jet lagiem?

Jet lag to zaburzenie spowodowane nagłą zmianą wielu stref czasowych, które prowadzi do rozregulowania organizmu. Użytkownicy nowszych zegarków Garmin, którzy odbywają dłuższe podróże, ucieszą się zapewne z nowej opcji, która dostępna jest wersji beta oprogramowania. Chodzi o Jetlag Adviser.

Aktualizacja dotyczy na razie modeli Fenix 7, Epix, Enduro 2 i MARQ 2, ale producent popularnych zegarków zapowiedział już, że pojawi się też w modelach Forerunner i Venu, chociaż nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi.

Ideą Jetlag Adviser jest pomoc przy dłuższych i męczących podróżach. Użytkownik musi wybrać miasto, z którego wylatuje i miasto docelowe, a zegarek będzie następnie „podpowiadał”, co zrobić, aby lepiej poradzić sobie przy szybkich zmianach stref czasowych. Część z tych porad to ogólne sugestie dotyczące odżywania lub spożywania kofeiny, a inne dotyczą między innymi ekspozycji na światło (lub jego unikanie), aktywności, drzemek i snu.

Wszystkie te porady, które pojawiają się w formie komunikatów, będą służyły uregulowaniu organizmu i powinny przydać się każdemu, kto nie ma jeszcze doświadczenia w radzeniu sobie z jet lagiem, ale planują dłuższą podróż lub podróże. Aby użyć Jetlag Adviser, trzeba najpierw wprowadzić szczegóły podróży w aplikacji mobilnej Garmin Connect.

Szereg mniejszych usprawnień

Jedną ze zmian w oprogramowaniu dotyczy także Physio TrueUp. To funkcja Garmin Connect, która synchronizuje dane pomiędzy wieloma urządzeniami. Po najnowszej aktualizacji dane dotyczące HRV status (zmienności tętna) pojawiać się będą na zegarku nawet wtedy, gdy użytkownik zapomni założyć go na noc.

Kolejną zmianą jest dodanie Connect IQ System 6 do oprogramowania zegarków. Wkrótce użytkownicy będą mieli możliwość korzystania ze sklepu Connect IQ, gdzie dostępne będą dodatkowe aplikacje. Inne zmiany to mniejsze usprawnienia, które nie będą szczególnie przydatne dla triathlonistów.

Pobieranie aktualizacji beta możliwe jest dzięki programowi beta Garmina, do którego dołączyć można w tym miejscu. Oprócz aktualizacji dostępne są tam również szczegółowe informacje o zmianach w oprogramowaniu i forum dyskusyjne użytkowników danych modeli zegarków.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze