Nowa trasa Enea IRONMAN 5150 Warsaw!

Most Świętokrzyski, Centrum Nauki Kopernik, Warszawska Syrenka i meta na Bulwarach Wiślanych– znamy trasę, którą 10 czerwca pobiegną uczestnicy Enea IRONMAN 5150 Warsaw.

10 czerwca odbędzie się trzecia już edycja zawodów Enea IRONMAN 5150 Warsaw. W tym roku na uczestników czeka zupełnie nowa trasa biegowa i przepięknie zlokalizowana meta. Triathlon w samym centrum Warszawy przenosi się nad Wisłę!

– Nowe bulwary wiślane przypadły warszawiakom do gustu. Stały się miejscem spacerów, rowerowych wycieczek, biegania i aktywnego spędzania czasu. Chcemy zaprosić do korzystania z nich jak najszersze grono osób, stąd decyzja o przeniesieniu na ich teren trasy biegowej i mety Enea IRONMAN 5150 Warsaw – mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy i dodaje– Z roku na rok nadrzeczna promenada przyciąga coraz więcej aktywnych mieszkańców. Chcemy, by sport na stałe zagościł w tym miejscu.

Zupełnie nowa trasa biegowa poprowadzona została po obu stronach Wisły. Strefa zmian T2, gdzie zakończy się etap rowerowy, zlokalizowana będzie na Wybrzeżu Kościuszkowskim, pomiędzy Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego a Centrum Nauki Kopernik. Stamtąd zawodnicy pobiegną mostem Świętokrzyskim, obok Syrenki Warszawskiej, w kierunku Pragi i Stadionu Narodowego. W tym miejscu czeka na biegaczy zielona ścieżka biegowa nad Wisłą. Wrócą mostem Świętokrzyskim i pobiegną dalej po nowych bulwarach. Do pokonania będę dwie 5-kilometrowe pętle na trasie biegowej, a meta zlokalizowana będzie na bulwarze gen. Pattona, przy Centrum Nauki Kopernik. W tej okolicy znajdować się będzie także expo, strefa finishera, atrakcje dla kibiców i rodzin zawodników.

– Na liście startowej zawodów jest już 1126 zapisanych osób. W zeszłym roku linię mety przekroczyło 885 zawodników, więc szykujemy się na rekord frekwencji! Bardzo się cieszę, że Warszawa przyciąga tak wielu zawodników, nie tylko indywidualnych – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – W tym roku do rywalizacji zgłosiło się już ponad 20 sztafet, a wiem, że kolejne już trenują. Z roku na rok zawody się rozrastają, potrzebna jest więc coraz większa przestrzeń. Stąd decyzja o zmianie lokalizacji mety zawodów. Bulwary Wiślane idealnie spełnią tę funkcję i mam nadzieję, że przyciągną warszawiaków do aktywnego kibicowania – dodaje.

Trasa etapu rowerowego, który wynosi 40 kilometrów, ulegnie niewielkiej modyfikacji. W porównaniu z rokiem ubiegłym zawodnicy nie będą wjeżdżać w głąb miasta. Po zjeździe z mostu Marii Skłodowskiej-Curie przejadą Wisłostradą obok Cytadeli i Starówki, wprost do strefy zmian T2 na Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Etap pływacki (1,5 kilometra), tak jak w latach ubiegłych, rozgrany zostanie w Zalewie Zegrzyńskim, w Białobrzegach.

Testerzy trasy biegowej

Nową trasę biegową wcześniej testować będą najmłodsi zawodnicy. W sobotę, 9 czerwca, rozegrane zostaną zawody KIDS Run Warsaw, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 15 lat. W zależności od roku urodzenia do pokonania będzie dystans od 200 do 1800 metrów.

Trzecia edycja Enea IRONMAN 5150 Warsaw odbędzie się 10 czerwca 2018 roku. Do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania będą mieli 1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Zapisy trwają na stronie www.SlotMarket.pl
Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz facebook.com/5150warsaw.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze