Nowa trasa na Elemental Triathlon Olsztyn 2014!

Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy obserwować zmagania triathlonistów na Jeziorze Długim w Olsztynie, a także na przylegających do niego drogach. W tegorocznym Elemental Triathlon Olsztyn, który zostanie rozegrany w dniach 17-18 maja będą wprowadzone spore zmiany w stosunku do roku poprzedniego.

„Trasa zawodów będzie zdecydowanie inna. Zmienia się nie tylko miejsce startu oraz jezioro, w którym będą pływać zawodnicy, ale także trasa kolarska, która będzie dużo bardziej atrakcyjna i bezpieczna dla triathlonistów. Inny będzie również bieg, który będzie odbywał się na 3 pętlach w dosyć urozmaiconym terenie.” – powiedział dyrektor imprezy Marcin Florek z Labosport Polska.

Pływanie odbędzie się na Jeziorze Krzywym, które jest docelową destynacją tej imprezy. Co prawda nie jest to jeszcze docelowa lokalizacja na tym jeziorze, ale będzie można poznać już przedsmak tego co będzie się działo w 2015 roku, kiedy to zawody będą przeniesione do Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie aktualnie trwa budowa wielomilionowej inwestycji. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle w wodzie, a następnie przemieszczą się do strefy zmian, która będzie zlokalizowana na parkingu przy ul. Lotniczej. Trasa kolarska zostanie poprowadzona głównymi arteriami miasta na czterech pętlach, a na zawodników będzie czekał niedługi podjazd tuż po wyjściu z boksu rowerowego sięgający 7% nachylenia. Bieg zostanie wytyczony na 3 pętlach po 3,33km częściowo w terenie crossowym, a częściowo po chodnikach i ścieżkach rowerowych.

{gallery}elemental{/gallery}

Przypominamy, że oprócz dystansu olimpijskiego będzie można wystartować na dystansie supersprinterskim czyli 0,2km pływania, 8km jazdy na rowerze i 2km biegu. W Olsztynie zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski w Aquathlonie dla wszystkich kategorii wiekowych od juniora do seniora oraz starty towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy postanowili zaprosić na zawody gwiazdę światowego formatu, o której poinformują już niebawem.

Zapisy do Elemental Triathlon Olsztyn 2014 nadal trwają. Choć miejsca na dystans olimpijski zostały całkowicie wyprzedane, to można jeszcze zapisać się na listę rezerwową. Na dystans supersprinterski zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Więcej informacji o olsztyńskim triathlonie znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.triathlonolsztyn.pl

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane