Nowe zawody Ironman 70.3 w Finlandii

0

Ironman dodał kolejny triathlon do swojej oferty. Tym razem popularna połówka, czyli Ironman 70.3 trafi do Finlandii. Inauguracyjne zawody odbędą się 30 czerwca 2018 roku.

Nowe zawody będą miały miejsce w Lahti, położonym 100 kilometrów na północny wschód od stolicy kraju Helsinek. W pierwszej edycji dla najlepszych triathlonistów startujących w kategoriach wiekowych przewidzianych jest 50 slotów. Przepustki umożliwią start w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 RPA w 2018 roku. 

Niespotykanym elementem tego wyścigu będzie późny start z finiszem o zmierzchu. Triathloniści będą startowali o godzinie 16:00, a meta będzie otwarta do północy. Dzięki dniu polarnemu o tej porze będzie wciąż widno. Na pełnych dystansach Ironman nocny finisz nie jest nowością, lecz na dystansie 70.3 tego jeszcze wcześniej nie było.

Pływanie o jednej pętli długości 1.9 km odbędzie się w Jeziorze Vesijärvi, blisko centrum miasta. Trasa rowerowa wiedzie Krainą Tysiąca Jezior wzgórzami, lasami i wioskami. Bieg to dwa okrążenia po płaskim terenie. Mniej więcej w połowie triathloniści będą przebiegali koło kompleksu skoczni narciarskich. Meta zlokalizowana będzie w pobliżu startu, nad Jeziorem Vesijärvi.

Lahti jest przede wszystkim znanym ośrodkiem narciarstwa. Rokrocznie odbywają się tutaj zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej oraz biathlonie. Miasto posiada kompleks trzech skoczni narciarskich. To właśnie z tego miasta pochodzi sławny, fiński skoczek Janne Ahonen.

 

ironman 703 finland lake 1600x980.jpg

Fot. Ironman.com

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here