Nowe zawody Ironman 70.3 w Finlandii

Ironman dodał kolejny triathlon do swojej oferty. Tym razem popularna połówka, czyli Ironman 70.3 trafi do Finlandii. Inauguracyjne zawody odbędą się 30 czerwca 2018 roku.

Nowe zawody będą miały miejsce w Lahti, położonym 100 kilometrów na północny wschód od stolicy kraju Helsinek. W pierwszej edycji dla najlepszych triathlonistów startujących w kategoriach wiekowych przewidzianych jest 50 slotów. Przepustki umożliwią start w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 RPA w 2018 roku. 

Niespotykanym elementem tego wyścigu będzie późny start z finiszem o zmierzchu. Triathloniści będą startowali o godzinie 16:00, a meta będzie otwarta do północy. Dzięki dniu polarnemu o tej porze będzie wciąż widno. Na pełnych dystansach Ironman nocny finisz nie jest nowością, lecz na dystansie 70.3 tego jeszcze wcześniej nie było.

Pływanie o jednej pętli długości 1.9 km odbędzie się w Jeziorze Vesijärvi, blisko centrum miasta. Trasa rowerowa wiedzie Krainą Tysiąca Jezior wzgórzami, lasami i wioskami. Bieg to dwa okrążenia po płaskim terenie. Mniej więcej w połowie triathloniści będą przebiegali koło kompleksu skoczni narciarskich. Meta zlokalizowana będzie w pobliżu startu, nad Jeziorem Vesijärvi.

Lahti jest przede wszystkim znanym ośrodkiem narciarstwa. Rokrocznie odbywają się tutaj zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej oraz biathlonie. Miasto posiada kompleks trzech skoczni narciarskich. To właśnie z tego miasta pochodzi sławny, fiński skoczek Janne Ahonen.

 

ironman 703 finland lake 1600x980.jpg

Fot. Ironman.com

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane