Nowość od firmy Polar – zegarek GPS M430

Polar, zapowiedział właśnie kolejną rewolucję w dziedzinie inteligentnych zegarków sportowych. Najnowszy produkt fińskiej firmy – model M430 wyposażony został w opatentowaną technologię pomiaru tętna z nadgarstka, wbudowany moduł GPS, zaawansowane funkcje treningowe i całodobowy monitor aktywności. Dzięki temu stanowi idealne rozwiązanie dla biegaczy, chcących osiągać najwyższe cele i pokonywać własne rekordy. Zegarek jest całkowicie wodoodporny, a wymienne paski są niezwykle lekkie i zaprojektowane tak, by skóra mogła oddychać nawet podczas długich treningów.

 

data:MARKETING:2. Marketing Projects:2.1. Marketing Launch Projects:Metro:9.Sub Projects:6.PR:M430_beautyshot-3_web.jpg

„Na wciąż rozwijającym się rynku produktów biegowych mierzących tętno z nadgarstka, tempo oraz inne parametry treningowe, Polar M430 wyróżnia z dwóch powodów” mówi Marco Suvilaakso, Dyrektor Strategiczny ds. Produktów w firmie Polar. „Po pierwsze, firma Polar przekształciła ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie innowacyjnych badań nad rozwojem zaawansowanych technologii w stworzenie rozwiązań zapewniających najwyższą dokładność pomiarów – właśnie dlatego nasze produkty są tak często wybierane przez sportowców. Po drugie, oferujemy coś więcej niż dostarczanie dokładnych danych treningowych; my przekształcamy je w praktyczne wskazówki wspierające użytkownika przed, w trakcie oraz po treningu. Połączenie tych elementów sprawia, że Polar M430 jest wiodącym zegarkiem spośród wszystkich produktów biegowych na rynku.”

 

Najwyższa dokładność pomiarów, połączona z unikatowymi funkcjami Smart Coaching sprawia, że Polar M430 jest wyróżniającym się zegarkiem w swojej kategorii. Produkt wyposażony został w zaawansowane algorytmy pomiaru tętna z nadgarstka, opracowane i przetestowane pod kątem niezawodności i precyzji. Ponadto, dzięki zintegrowanemu modułowi GPS, mierzy prędkość i dystans, zapewniając kluczowe wskaźniki biegowe. Na podstawie wbudowanego akcelerometru rejestruje całodobową aktywność, parametry dotyczące czasu i jakości snu oraz, biorąc pod uwagę także skumulowane obciążenie treningowe, dostarcza informacji o stanie regeneracji organizmu.

 

Dostarczanie wiarygodnych danych to jedynie część sukcesu. W połączeniu z serwisem Polar Flow, zegarek Polar M430, staje się osobistym trenerem, który zapewnia spersonalizowane informacje zwrotne, plany treningowe i wskazówki na każdym etapie przygotowań. Funkcja Programu Treningu Biegowego, uwzględniając historię treningów, poziom aktywności fizycznej oraz termin wydarzenia w ciągu kilku sekund tworzy indywidualny plan treningowy, pozwalający przygotować się do docelowych zawodów. Użytkownicy uzyskują także dostęp do filmów instruktażowych o dodatkowych treningach ogólnorozwojowych i wzmacniających, które mogą włączyć do swojego planu. Do innych, zaawansowanych funkcji Smart Coaching należą m.in. Running Index, czyli wskaźnik, który na podstawie danych treningowych automatycznie określa poziom efektywności biegu; Fitness Test, krótki test pozwalający łatwo i bezpiecznie oszacować wydolność tlenową w trakcie spoczynku, a także przeanalizować długofalowe postępy; Training Benefit, który dostarcza informacji zwrotnych o efektach treningu bezpośrednio po jego zakończeniu.

Produkt wyposażony jest w zintegrowany ze smartfonem system inteligentnych powiadomień, który za pomocą delikatnych wibracji informuje użytkowników o połączeniach przychodzących, mailach, wydarzeniach z kalendarza, a także zachęca do ruchu, gdy zbyt długo pozostajemy nieaktywni. Specjalny, oszczędny tryb GPS pozwala na wydłużenie czasu pracy w trybie treningowym do prawie 30 godzin. Warto dodać, że Polar M430 jest także kompatybilny z Polar Balance – systemem ułatwiającym dbanie o masę ciała.

“Bezsprzecznie największą zaletą pulsometru Polar M430 jest dokładny pomiar tętna z nadgarstka” mówi Arkadiusz Gardzielewski, lekkoatleta, wielokrotny Mistrz Polski w maratonie, półmaratonie, biegach 5km. “Wreszcie nastał koniec z problemem wiecznie zgubionej opaski lub czujnika, koniec z obtarciami i dyskomfortem w trakcie biegania. Polar M430 zachował przy tym stylowy wygląd, mały gabaryt, precyzyjny moduł GPS jak i przejrzysty oraz intuicyjny interfejs poprzedników. Jeżeli ktoś martwi się o baterię przy tylu funkcjach to niepotrzebnie, z łatwością wytrzymuje ona kilka bardzo długich sesji treningowych na jednym ładowaniu.”
Polar M430 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, białej oraz pomarańczowej. Do sklepów stacjonarnych i internetowych trafi już w czerwcu w sugerowanej cenie detalicznej 969 zł.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze