Nowości dla triathlonistów na targach CES 2015

Consumer Electronic Show – CES, czyli pokaz elektroniki użytkowej to największe na świecie targi nowych technologii, które co roku odbywają się w styczniu w Las Vegas. Wszystkie firmy chcące liczyć się w tej branży prezentują tam swoje nowości, które wkrótce zawitają na rynek czy prototypy, które zapewne przy obecnym tempie rozwoju zostaną pomysłami jedynie na kilka następnych lat. To na tych targach po raz pierwszy zaprezentowano w 1970 roku magnetowid (któego obecnie mało kto używa), odtwarzacz płyt CD (1981) czy DVD (1996). Co ciekawego pod kątem triathlonu pojawiło się na targach?

 

Garmin fēnix 3 – multisportowy zegarek GPS – wytrzymały, wydajny i inteligentny zegarek GPS dla osób trenujących wiele dyscyplin sportu. Dzięki funkcjom treningu fitness i funkcjom nawigacji w otwartym terenie, fēnix 3 jest gotowy na dowolną aktywność treningową. W połączeniu z czujnikiem tętna fēnix 3 wylicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. Pozostałe funkcje treningowe to m.in. funkcja asystenta odpoczynku, która obejmuje czas odpoczynku i kontrolę odpoczynku, a dodatkowo funkcja symulatora wyścigu pozwala oszacować idealny czas ukończenia wyścigu na podstawie aktualnego szacowanego pułapu tlenowego.

 

Garmin fenix 3 lineup

W połączeniu z czujnikiem tętna HRM-Run fēnix 3 pozwala obliczyć dynamikę biegu rejestrując wartości dotyczące rytmu, odchylenia pionowego i czasu kontaktu z podłożem.
Zegarek został również wyposażony w specjalne funkcje przydatne podczas pływania i jazdy na nartach. Podobnie jak w przypadku modelu Garmin Swim™ fēnix 3 monitoruje między innymi dystans, tempo, liczbę ruchów.

Poza funkcjami treningowymi fēnix 3 oferuje funkcje przydatne  technologii GPS. Wyposażony został  w specjalną antenę EXO™ ze stali nierdzewnej, która lokalizuje zarówno satelity systemu GPS jak i GLONASS; zaawansowane czujniki (wysokościomierz, 3-osiowy barometr i kompas) oraz funkcje Track Back. Podczas przemieszczania się zegarek zapisuje wykres śladu GPS, tworząc elektroniczną ścieżkę śladu. Dzięki zegarkowi fēnix 3 można tworzyć i śledzić kursy, zaznaczać do 1000 pozycji, zapisać maksymalnie 10 000 punktów trasy i do nich nawigować.

 

 

Sensoria Fitness zaprezentowała inteligentne skarpetki, które dzięki wbudowanym w podeszwę sensorom analizują twoją technikę biegu. Informacje przesyłane są do odbiornika, który montuje się na kostce, a następnie można je odczytać dzięki aplikacji Sensoria. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można na bieżąco sprawdzać swoją kadencję oraz kontakt z podłożem. Firma podkreśla, że jest to sposób na polepszenie wyników biegu oraz zdrowia, dzięki właściwej technice. Skarpety nie są jeszcze dostępne na rynku, ale koszt jednej pary to około 149-199 $. Bateria w odbiorniku wystarcza na 6 godzin biegu, a same skarpety na około 60 prań, co dla niektórych może oznaczać 2-3 miesiące intensywnego użytkowania. Niedogodnością jest to, że trzeba biegac z telefonem, aby móc na bieżąco kontrolować swój krok.

 

            skarpety2     skarpety1

Zdjęcia: www.cnet.com

 

FreeWavzFreeWavz to słuchawki, które oprócz tego, że zostały zaprojektowane zgodnie z anatomiczną budową ucha i są bezprzewowdowe to mierzą tętno podczas wysiłku fizycznego. Ponadto w trakcie treningu słyszysz informacje na temat swojego tętna, spalonych kalorii, dystans, kroki oraz wysiłek fizyczny. Częstotliwość podawania wszystkich informacji może zostać ustawiona, aby był czas również na słuchanie muzyki. Słuchawki pozwalają słyszeć dźwięki z otoczenia, co jest niezwykle istotne dla osób, które biegają niedaleko dróg, czy jeżdżą na rowerze (czego osobiście nie polecam). Ta opcja również jest możliwa do zmiany i podczas treningu na siłowni można całkowicie wyłączyć się ze świata zewnętrznego. Słuchawki można już zamówić na stronie producenta – pre-order to koszt $219,00

 

 

Zegarki multisportowe, fitness bands czy smartwatches zostały zaprezentowane przez wiele firm podczas targów. Zaprezentowali je również:

Polar – A300 fitnessband, Mio`s Alpha, iHealth Lab`s oraz wcześniej wspominany już Garmin przedstawił jeszcze dwa zegraki: Vívoactive oraz epix.

 

A300 yellow mio iHealth Align Hero3

                                 vivoepix

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane