Nowości transferowe w ekipie GVT BMC

Aleksandra Jędrzejewska i Krzysztof Hadas dołączyli do GVT BMC Triathlon Team. Nowi zawodnicy mają za sobą już pierwsze zgrupowanie w Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

 

„Ola i Krzysiek to dwójka bardzo perspektywicznych zawodników. Krzysiek ma sporo do nadrobienia w pływaniu, a Ola na rowerze. Wierzę, że dzięki naszej drużynie i naszym trenerom ich umiejętności się poprawią i wkrótce staną się czołowymi zawodnikami w Polsce. Krzysiek już osiągał sukcesy w duathlonie, ale jego ambicje sięgają również triathlonu. Ola wraca po kontuzji, ale pokazała już swoim czwartym miejscem w Enea Ironman 70.3 Gdynia w 2016 roku, że stać ją na walkę z czołówką”, powiedział dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon Team – Zbigniew Gucwa

 

Oprócz czwartego miejsca w Enea Ironman 70.3 Gdynia w 2016 roku, Aleksandra Jędrzejewska zdobyła również drugie miejsce w Triathlonie Susz na dystansie 1/2 IM oraz trzecie miejsce w Enea 5150 Warszawa.

 

„Z powodu szybkiego zakończenia sezonu przez kontuzję, miałam trochę przemyśleń. Po 6 latach trenowania na odległość, zależało mi, żeby w końcu mieć we Wrocławiu ekipę z którą można pojeździć w fajnej atmosferze. Okazało się, że jest możliwość, żebym dołączyła do GVT BMC Triathlon Team i postanowiłam podjąć nowe wyzwanie. Moim celem na nadchodzący sezon jest czerpanie jak największej przyjemność z treningów i startów! Jeśli chodzi o imprezy docelowe to udział w MP na dystansie 1/2 Ironman oraz Enea Ironman 70.3 Gdynia. Moje treningowe cele to na pewno praca nad częścią kolarską i utrzymanie poziomu biegowego z poprzednich lat.

 

Na zdjęciu Aleksandra Jędrzejewska. Fot. GVT BMC

 

Zgrupowanie w Szklarskiej Porębie było dla mnie okazją do poznania nowego teamu. Na pewno wszyscy są bardzo zgrani i wzajemnie się motywują. Mimo atmosfery skupienia na treningach, zawsze się znajdzie czas na jakiś żarcik”, opowiadała Aleksandra Jędrzejewska.

 

Jeden z najważniejszych sukcesów w karierze Krzysztofa Hadasa to z pewnością złoty medal Mistrzostw Polski młodzieżowców w duathlonie.

 

„Po kolejnym udanym sezonie w triathlonie i duathlonie, dostałem bardzo interesującą propozycję dołączenia do najlepszej, profesjonalnej drużyny triathlonowej w Polsce. Oczywiście moja odpowiedź mogła być tylko jedna. Myślę że dzięki tej zmianie mam szanse na wejście na poziom międzynarodowy i zrealizowanie swoich celów sportowych. W przyszłym sezonie chciałbym powalczyć o czołowe miejsce Mistrzostw Świata i Europy w duathlonie. Kolejnym, bardzo ważnym celem jest zdobycie pierwszych punktów w triathlonowym rankingu ITU”, opowiadał o swoich ambitnych założeniach Krzysztof Hadas.

 

„Jestem bardzo zadowolony z pierwszego obozu w Szklarskiej Porębie. Atmosfera w drużynie jest znakomita, dzięki czemu świetnie się trenuje w grupie. Dodatkowo ogromny profesjonalizm menadżera drużyny Zbyszka Gucwy, jak i pozostałych osób zaangażowanych w proces szkolenia powoduje, że plany, które zamierzam spełnić w przyszłym roku są coraz bardziej realne”, dodał dwunasty zawodnik Mistrzostw Europy w duathlonie w 2017 roku.

 

Obecnie skład drużyny zawodników PRO w GVT BMC Triathlon Team jest skompletowany. Już wkrótce zostaną zaprezentowane nazwiska zawodników, którzy będą reprezentować ekipę w age-groupach.

 

Na zdjęciu Krzysztof Hadas. Fot. GVT BMC

 

„Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy zgłaszali chęć dołączenia do naszego teamu. Niestety ilość miejsc w naszej drużynie jest ograniczona, ale na pewno cały czas będziemy wszystkich bacznie obserwować. Najlepszym przykładem jest Krzysiek, którego wypatrzyłem w tym roku w Sierakowie gdzie przegrał tylko z Tomkiem Bremborem. Później obserwowałem go przez cały sezon, a zaimponował mi zwłaszcza na Mistrzostwach Polski w Suszu i w Chodzieży. Przez swoje nie najlepsze pływanie zostawał daleko za czołówką, ale zaciekle gonił wszystkich na rowerze i bieganiu – nie poddając się nawet na chwilę„, dodał Zbigniew Gucwa.

 

Zawodnicy PRO w składzie GVT BMC Triathlon Team na sezon 2018: Tomasz Brembor, Maciej Chmura, Krzysztof Hadas, Aleksandra Jędrzejewska, Łukasz Kalaszczyński, Hanna Kaźmierczak, Mateusz Kaźmierczak, Paulina Klimas, Paulina Kotfica, Tomasz Łyko (para-kolarstwo), Robert Wilkowiecki.

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze