Nowości w Garmin Iron Triathlon 2017! Zapisy już w poniedziałek!

W przyszłym roku już po raz piąty triathloniści będą mogli wziąć udział w cyklu Garmin Iron Triathlon, który corocznie przyciąga tysiące zawodników z całej Polski. Organizatorzy potwierdzili terminy i lokalizacje przyszłorocznych edycji. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce 21 maja 2017 r. w Piasecznie. Następnie zawodnicy będą ścigać się w Ślesinie (04.06.2017), Elblągu (18.06.2017) i Stężycy (02.07.2017). Wielki finał cyklu odbędzie się 16 lipca 2017 r. w Płocku, który zadebiutuje w ramach Garmin Iron Triathlon.

Zawodnicy, podobnie jak w poprzednich latach, będą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania oraz o połowę krótszym 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). W przyszłym roku będzie możliwość wystartowania w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W sztafecie będzie można wystartować zarówno na dystansie 1/8 IM, a nie tylko na ćwiartce jak miało to miejsce w latach poprzednich. Najmłodsi tradycyjnie będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

git2016 sezon2017_5

„Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zorganizować cykl Garmin Iron Triathlon. Rosnąca z roku na rok frekwencja pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typy imprezy. W przyszłym roku możemy zaoferować naszym zawodnikom łącznie cztery tysiące pakietów startowych, co czyni nasz cykl jednym z największych w kraju” – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska.

Garmin Iron Triathlon rozpocznie się zawodami w Piasecznie (21.05.2017), które rokrocznie przyciągają setki zawodników. Miejsca na tę edycję rozchodzą się w ciągu kilku godzin od momentu uruchomienia zapisów. Następnie triathloniści będą zmagać się z trasami w Ślesinie (04.06.2017), gdzie paść może niejedna życiówka. Ślesin słynie z szybkich tras. Trzecia edycja odbędzie się w Elblągu (18.06.2017), który w przyszłym roku zastąpi Radków. Zeszłoroczny sukces elbląskich zawodów pokazał duży potencjał tego miejsca. Niesamowita atmosfera elbląskiej starówki, tysiące kibiców na niezwykle widowiskowej trasie, doskonały i szybki asfalt, to z pewnością wizytówka tego miasta.

git2016 sezon2017_3

„Na zawody triathlonowe w Radkowie mamy nowy pomysł, taki, który jest adekwatny do terenu, widoków oraz poziomu trudności tras w tej miejscowości. Góry Stołowe są przepiękne, myślę tu zarówno o trasach kolarskich, czy szlakach turystycznych. Chcemy to wszystko wykorzystać w stu procentach i zrobić triathlon górski z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było. O szczegółach górskiego wyzwania będziemy informować na naszych stronach, ale pewne jest, że zawodnicy już 9 lipca 2017 r. będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 1/8, 1/4 i 1/2 IM.” – mówi organizator.

W przepięknie położonej Stężycy, w sercu Kaszub, odbędzie się czwarta impreza w ramach serii (02.07.2017). Podczas tej edycji poza tradycyjnymi sztafetami, zostaną również rozegrane Firmowe Mistrzostwa Sztafet. Wielki finał Garmin Iron Triathlon będzie miał miejsce w Płocku (16.07.2016) i to właśnie tam dowiemy się, kto odjedzie nowym samochodem ufundowanym przez naszego sponsora! Aby uczestniczyć w konkursie z nagrodą główną wystarczy ukończyć cztery starty na dystansie 1/4IM lub na dystansie 1/8IM z cyklu GARMIN Iron Triathlon 2017 i osobiście stawić się na finale w Płocku.

git2016 sezon2017_2

„Rywalizacja sztafet firmowych, którą proponujemy w tym roku w Stężycy, jest świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu swoich pracowników. Bliskość Stężycy od Trójmiasta, sprawia, że jest to idealne miejsce na wyjazd integracyjny połączony z dobrą zabawą i aktywnością fizyczną. Jestem przekonany, że Firmowe Mistrzostwa Sztafet na stałe wpiszą się w nasz kalendarz imprez. Płock natomiast idealnie nadaje się na finał cyklu. Doskonała baza noclegowa, szybki dojazd z największych polskich miast, a także trasy z widokami zapierającymi dech w piersiach, to tylko niektóre atuty naszego beniaminka” – dodaje Szołowski.

Do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się cztery najlepsze ćwiartki lub cztery najlepsze starty na dystansie 1/8 IM. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8 IM będzie „Battle of the sexes”, czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych. Ponadto przewidziana jest również klasyfikacja generalna całego cyklu wśród Team’ów, w której liczy się czas czterech najlepszych zawodników z danego klubu na każdym z etapów wchodzącym w skład cyklu GIT. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna, z tej drużyny pomniejsza czas łączny swojego klubu o 1 minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o 2 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizatorzy stawiają nie tylko na wysoki poziom sportowy, ale również na ilość zawodników w drużynie!

git2016 sezon2017_4

Zapisy na cały cykl, jak i na pojedyncze imprezy w ramach Garmin Iron Triathlon uruchomione zostaną w poniedziałek 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl. Wszyscy zawodnicy, którzy zapiszą się na więcej niż jedną imprezę wchodzącą w skład cyklu GIT otrzymają rabaty, które zostaną automatycznie naliczone przez system zapisów.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,861FaniLubię
549ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X