Nowości w Garmin Iron Triathlon! Ruszyły zapisy!

Garmin Iron Triathlon to najstarszy, a także jeden z największych i najpopularniejszych cykli triathlonowych w Polsce. Zawodnicy do wyboru mają dystanse: 1/4 lub 1/8 Ironmana. Nowością w tym sezonie będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie na „ćwiartce”, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Imprezą towarzyszącą jak co roku będzie Garmin Kids – zawody biegowe dla dzieci na trzech dystansach: 200, 500 i 1000 m.

 

Garmin Iron Triathlon zagości w pięciu miejscowościach w Polsce. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce w Piasecznie 22 maja. Następnie triathloniści będą mieli okazję ścigać się 5 czerwca w Ślesinie, 19 czerwca w Radkowie i 3 lipca w Stężycy. Wielki finał cyklu zaplanowany jest na 17 lipca w Elblągu, w którym do wygrania będzie samochód osobowy! Aby uczestniczyć w konkursie z nagrodą główną wystarczy ukończyć cztery starty na dystansie 1/4IM lub na dystansie 1/8IM z cyklu GARMIN Iron Triathlon 2016 i osobiście stawić się na finale w Elblągu.

 

Zapisy na Garmin Iron Triathlon rozchodzą się bardzo szybko. W ubiegłym sezonie w ciągu 6 godzin od rozpoczęcia zapisów został osiągnięty limit uczestników na dystansie 1/4 Ironmana w Piasecznie i są to najszybsze zapisy w historii polskiego triathlonu. Równie szybko wyprzedały się miejsca na zawody w Ślesinie. To miasto z kolei potrzebowało zaledwie 1,5 dnia, aby wypełniła się lista startowa. W Stężycy, która pojawiła się po raz pierwszy na triathlonowej mapie kraju rejestracja trwała tylko 5 dni i podobnej sytuacji organizatorzy spodziewają się w tym roku w Elblągu, który również debiutuje i to od razu jako finał cyklu.

 

http://youtu.be/VeRS3z6mOng

 

Limity uczestników w 2016 roku:
– Piaseczno: 500 osób (1/4 IM), 300 osób (1/8 IM)
– Ślesin: 500 osób (1/4 IM), 200 osób (1/8 IM)
– Radków: 400 osób (1/4 IM), 200 osób (1/8 IM)
– Stężyca: 500 osób (1/4 IM), 300 osób (1/8 IM)
– Elbląg: 500 osób (1/4 IM), 200 osób (1/8 IM)

 

Jak co roku, do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się 4 najlepsze ćwiartki lub 4 najlepsze zawody na dystansie 1/8IM. Etap górski będzie obowiązkowy lub jeśli ktoś nie będzie mógł wystartować w Radkowie, ale ukończy 4 pozostałe imprezy z cyklu to także zostanie sklasyfikowany w „generalce”. Do ogólnego czasu Ironmana na raty takiej osoby zostanie doliczone 5% za nieobecność w tej najcięższej imprezie w cyklu. Główną klasyfikacją generalną cyklu GARMIN Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8IM będzie „Battle of the sexes” czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych.

 

Zapisy na cały cykl ruszają 4 stycznia o godzinie 12:00. Rejestracji będzie można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.irontriathlon.pl .

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze