Nowy Ironman 70.3 na mapie triathlonu!

Sunshine Coast…czyli lecimy do Australii. Słoneczne miasto w South East Queensland, na północ od stolicy kraju związkowego Brisbane, na wybrzeżu Pacyfiku. Zalicza się do pierwszych 10. metropolii Australii. The Sunshine Coast potwierdził właśnie informację o organizacji zawodów na dystansie 70.3. Oferuje przepiękną trasę rowerową na dystansie 90km, którą zawodnicy będę pokonywać po przepłynięciu 1900 metrów w wodach oceanu. Na koniec bieg 21,1km z widokami na plażę i wybrzeże.

70.3 Sunshine Coast jest pierwszym Ironmanem na tym dysansie w regionie. Ironman 70.3 jest najszybciej rozwijającą się serią zawodów triathlonowych na świecie. Sunshine Coast dołącza do 59 innych imprez tego typu organizowanych w 24 krajach. Odpowiednio wysokie miejsce w tych zawodach daje kwalifikację na MIstrzostwa Świata w popularnej „połówce”, a tylko 6 z nich daje przepustkę na Mistrzostwa Świata Ironman Hawaii. Przypomnijmy, że do tej elitarnej grupy aplikował Herbalife Triathlon Gdynia i być może już za rok impreza dostanie zielone światło na wejście do cyklu. Wkrótce opiszemy warunki jakie trzeba spełnić, aby w ogóle ubiegać się o wejście do Ironman 70.3.

 

The IRONMAN 70.3 Sunshine Coast odbędzie się w niedzielę 15 września 2013 roku.
Więcej informacji na www.ironmansunshinecoast.com

 

australia

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
433SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze