Obowiązkowe licencje PZTri dla zawodników Age-Group

Podczas imprez organizowanych w partnerstwie z PZTri, licencje są obowiązkowe. Wymóg ten dotyczy nie tylko zawodników PRO i SSM (Systemu Sportu Młodzieżowego), lecz także zawodników Age – Group. Zawodnicy AG mogą wyrobić sobie licencję dzienną lub roczną za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Licencja dzienna AG

Licencja dzienna to opłata uprawniająca do startu na wybranej imprezie organizowanej pod patronatem PZTri. Obowiązuje podczas całej imprezy, na jaką została wykupiona. Można zatem wystartować np. w sobotę na jednym dystansie, a w niedzielę na drugim i dodatkowo w sztafecie – wszystko w ramach jednej licencji dziennej.

  • Koszt wyrobienia licencji dziennej to 20 zł.
  • W przypadku licencji jednorazowej nie ma obowiązku dołączania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawiania triathlonu. Należy złożyć oświadczenie, że posiada się ważne badania.
  • Wyrabianie licencji możliwe jest za pomocą aplikacji mobilnej PZTri (Nowa), dostępnej w App Store lub Google Play. Aby wykupić licencję na zawody, należy zainstalować aplikację i zarejestrować się. Następnie, z przygotowanej listy wystarczy dokonać wyboru konkretnych zawodów, na które obowiązują licencje PZTri i przeprowadzić transakcję zakupu licencji.
  • Licencja wydawana jest natychmiast, po zarejestrowaniu transakcji i potwierdzeniu dokonania opłaty. System automatycznie generuje potwierdzenie. W aplikacji dostępne są systemy szybkich płatności elektronicznych.

Licencja roczna AG

Roczna licencja upoważnia do startu we wszystkich licencjonowanych imprezach PZTri.

  • Koszt licencji to 100 zł wysyłką dokumentu (plastikowa karta) lub 80 zł tylko w wersji elektronicznej.
  • Licencje ważne są przez rok (365 dni) od momentu zakupienia.
  • Wyrabianie licencji możliwe jest za pomocą aplikacji mobilnej PZTri (Nowa), dostępnej w App Store lub Google Play. Przy wyrabianiu licencji rocznej, do aplikacji należy wgrać skan lub zdjęcie badań lekarskich potwierdzających brak przeciwwskazań do uprawiania triathlonu. Wniosek wraz z dokumentem można również przesłać pocztą. Do wniosku należy dołączyć również zdjęcie portretowe zawodnika, które będzie zamieszczone na licencji.
  • PZTri ma 14 dni na weryfikację danych i wydanie licencji. Maksymalnie po 2 tygodniach od otrzymania kompletu wszystkich dokumentów nazwisko zawodnika umieszczane jest na liście osób licencjonowanych PZTri.

Jak krok po kroku wyrobić licencję AG w aplikacji PZTri?

Licencje PZTri można wyrobić poprzez aplikację mobilną PZTri (Nowa). Dostępne są do pobrania w App Store lub Google Play. Licencja dzienna będzie ważna bezpośrednio po pomyślnym zakończeniu procesu zakupu licencji. Licencja roczna wydawana jest po 14 dniach od złożenia kompletnego wniosku. Szczegółowy opis jak krok po kroku wyrobić licencję Age-Group PZTri znajdziesz na: Licencje Age-Group na stronie Polskiego Związku Triathlonu.

Zdjęcie: PZTri – licencje Age-Group

UWAGA! Zawodnicy, którzy korzystali wcześniej z aplikacji mobilnej PZTri, muszą pobrać nową wersję aplikacji PZTri (Nowa). W związku z integracją systemów została bowiem wyłączona dotychczas dostępna aplikacja PZTri.

Wnioski licencyjne AG można również składać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Wymagane formularze i adresy wysyłki dostępne są na stronach internetowych PZTri. Do okresu oczekiwania na dokumenty w takim przypadku należy doliczyć czas ich obiegu.

Lista zawodów z obowiązkową licencją PZTri

Lista licencjonowanych zawodów PZTri znajduje się tutaj: Kalendarz 2022

ZOBACZ TEŻ: Kultowy Susz Triathlon będzie areną walki o tytuły MP

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,996FaniLubię
1,119ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X