Obóz AT na Majorce – dzień drugi

Drugi dzień treningowy za nami. Pogoda dopisała, choć na trasie rowerowej mocno wiało. Po śniadaniu podzieliliśmy się łącznie na 7 grup, które realizowały różne cele. Pierwsza grupa, złożona m.in z osób, które po raz pierwszy wystartują w triathlonie przeszła na początek krótkie szkolenie z bezpiecznej jazdy rowerem w grupie. Już dzień wcześniej Piotr Sauerland objaśniał kilka zasad, a dziś Piotr Netter omówił szczegółowo „rowerowe BHP” i przeprowadził kilka ćwiczeń, m.in. z prawidłowego hamowania i wypinania się z roweru szosowego. Jazda w grupie to trening nie tylko mięśni, ale również koncentracji, skupienia i podzielności uwagi – trzeba sygnalizować utrudnienia na drodze, nierówności, zmianę kierunku jazdy, wyprzedzanie, zmiany w prowadzeniu, itp.

 

Oprócz doskonałej pogody mamy świetną atmosferę w zespole, który z każdym dniem staje sie coraz bardziej zgrany. Są wśród nas również ci, którzy byli na obozie Akademii Triathlonu w ubiegłym roku, ale również nowe osoby z Ambasadorami Herbalife Triathlon Gdynia na czele (Maciej Stuhr, Robert Rozmus i Borys Szyc).

 

majorka1 ambasadorzy  majorka2 ambsadorzy

 

Poszczególne grupy realizowały nastepujące zadania:

Pierwsza grupa z Piotrem Netterem:
37km jazdy rowerem
między 6 a 8km biegu (w zależności od zaawansowania) 

gimnastyka rozciągająca

 

Zespoły Sauerland Team
Grupa 1
60km jazdy rowerem
8km biegu

 

Grupa 2
60km jazdy rowerem
8km biegu

 

Grupa 3
80km jazdy rowerem
2km pływania

 

Grupa 4
70km jazdy rowerem
Technika pływania

 

Grupa 5
90km jazdy rowerem
2,5km pływania

 

Grupa 6
90km jazdy rowerem
12km biegu

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane