Obóz treningowy Majorka, 9-19.03.2013

UWAGA!

Zapisy na obóz na Majorce zostały zamknięte. Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem bardzo proszę o kontakt mailowy.


UWAGA! Na naszej liście jest już pełna 20-osobowa grupa. W związku z tak dużym zainteresowaniem postanowiliśmy przyjąć jeszcze kolejne 10 osób. Uczestnikami opiekować się będzie trener główny Piotr Netter oraz Peter Sauerland i jego drużyna trenerska z Sauerland Team.


Akademia Triathlonu wraz z grupą Sauerland Team zaprasza wszystkich triathlonistów na kolejny obóz treningowy na Majorce. W dniach 9-19 marca 2013 roku (10 dni) będą mieli Państwo możliwość przygotowania się w komfortowych warunkach do kolejnego sezonu. Zgrupowanie odbywać się będzie we wschodniej części wyspy, w czterogwiazdkowym ośrodku Beach Club Font de sa Cala. 

 

Sauerland Team to profesjonalna grupa z Niemiec, partner Akademii Triathlonu, zajmujący się od ponad 20 lat organizowaniem obozów triathlonowych, głównie na Majorce. Prowadzona jest przez Piotra Sauerlanda – świetnego sportowca oraz trenera między innymi Alexa Tauberta, czwartego zawodnika podczas IronMan na Hawajach. Sauerland Team to grupa instruktorów i trenerów triathlonowych, którzy potrafią dostosować się do potrzeb początkujących, jak i zaawansowanych triathlonistów.

majorka mapka2

Szczegóły dotyczące treningów
Obóz treningowy skierowany jest do wszystkich chętnych osób, niezależnie od poziomu wytrenowania. Doświadczenie z poprzednich wyjazdów organizowanych przez Akademię Triathlonu pokazuje, że zmęczą się u nas zarówno triathlonowi wyjadacze, jak i początkujący amatorzy, którzy dopiero co nauczyli się pływać kraulem. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy tak, aby trening był optymalnie dostosowany do potrzeb każdego z nich. W ciągu 10 dni pobytu trenerzy na bieżąco będą analizować postępy grup i modyfikować ich składy.

 

170712075506000000netterPodczas obozu treningowego na Majorce opiekę nad uczestnikami sprawować będzie Piotr Netter – były trener kadry narodowej w triathlonie, jeden z najlepszych trenerów tej dyscypliny w naszym kraju i główny trener Akademii Triathlonu oraz trenerzy z grupy Sauerland Team– wykwalifikowani specjaliści z dziedziny triathlonu.

Liczba trenujących uczestników obozu ograniczona jest do 20 osób. Daje to gwarancję bardzo dobrego kontaktu z trenerami przez wszystkie dni treningowe. W przypadku dużego zainteresowania obozem jesteśmy w stanie stworzyć drugą grupę i dołączyć kolejnego trenera z Akademii Triathlonu tak, aby wszyscy triathloniści mieli komfort trenowania oraz znakomity kontakt ze szkoleniowcem.

{gallery}Majorka_oferta1{/gallery}

W trakcie obozu odbędą się następujące zajęcia (jednostki treningowe):

pływanie – zajęcia prowadzone na 25 metrowym basenie z podgrzewaną wodą na terenie kompleksu hotelowego. Trening w grupach z uwzględnieniem poziomu wytrenowania   poszczególnych osób; ćwiczenia techniczne, wytrzymałościowe, szybkościowe i inne (zalecane jest posiadanie pianki);

treningi rowerowe – prowadzone na starannie opracowanych trasach przez tak malownicze miasta jak Petra, San Salvador, Randa, Cap Formentor czy klasztor Luc. W zależności od   grupy od 60km do nawet 180-200km dziennie;

treningi biegowe – starannie przygotowane trasy biegowe w terenie (asfalt, szutr) oraz zajęcia na stadionie lekkoatletycznym;

treningi uzupełniające – gimnastyka i stretching pod okiem instruktorów i trenerów;

zakładki – połączenie treningu rowerowego i biegowego wraz ze strefą zmian;

wykłady – przynajmniej dwa wykłady prowadzone przez Piotra Nettera i/lub asystenta. Tematyka: wprowadzenie do treningu triathlonowego, periodyzacja treningu i podobne. W razie   potrzeb i możliwości czasowych możliwe jest zwiększenie liczby wykładów;

wieczorne dyskusje przy szklance soku pomidorowego, analiza minionego dnia, omówienie nadchodzących zadań treningowych.

Hotel
Beach Club Font de sa Cala jest to uroczy obiekt, położony z dala od ruchliwych dróg, w bezpośrednim sąsiedztwie morza, niedaleko miejscowości Cala Ratjada. Okoliczne tereny są lekko pofałdowane, dzięki czemu zapewniają optymalne warunki do treningu zarówno rowerowego, jak i biegowego.

Logo ST

Obiekt jest sprawdzony i polecany przez Sauerland Team, który organizuje tam swoje obozy od kilku lat. Warto dodać, że w ośrodku tym trenują takie sławy triathlonu jak Alex Taubert (4 miejsce w IronMan Hawaje 2004),  Richie Cunnighan (specjalista od dystansów sprinterskich) czy Clemens Coenen (vicemistrz Niemiec z 2011r.).

 

Szczegóły dotyczące pobytu w hotelu:

– zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych;

– wyposażenie pokoi: TV, telefon, lodówka, łazienka/WC, balkon;

– rowery muszą być przechowywane w pokojach (na balkonie muszą być przypięte);

– śniadania oraz obiadokolacje;

– woda, lemoniada, wino oraz piwo do kolacji;

– możliwość pobrania suchego prowiantu na cały dzień;

– darmowe WiFi dla gości w barze;

– 25m basen z podgrzewaną wodą na terenie kompleksu hotelowego.

{gallery}Majorka_oferta2{/gallery}

Dodatkowo płatne:

– wypożyczenie roweru (chęć wypożyczenia roweru można zgłosić najpóźniej do 31 stycznia 2013r.) Oferta dostępna na stronie http://www.sauerland-team.de/en/around-the-world/mallorca/bike-rental oraz w naszej ofercie; (płatność za rower gotówką na miejscu)

– centrum fitness z siłownią oraz sauną;

– sklep sportowy;

– usługi fizjoterapeutyczne (masaże);

– pomoc medyczna (pierwsza porada bezpłatna);

– mechanik rowerowy.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane