Obóz treningowy RPA, 10-22.01.2013

Dla wszystkich, którzy pokochali triathlon tak mocno, że nie mogą wytrzymać w zimie bez intensywnych treningów triathlonowych, przygotowaliśmy coś specjalnego. Akademia Triathlonu wraz z grupą Sauerland Team zaprasza na obóz treningowy w Republice Południowej Afryki. W dniach 10-22.01.2013 roku (12 dni) będą mieli Państwo możliwość trenowania w gorącym klimacie, jak również okazję do aktywnego zwiedzania pięknych zakątków RPA.

 

     

   Sauerland Team to profesjonalna grupa z Niemiec, partner Akademii Triathlonu, zajmujący się od ponad 20 lat organizowaniem obozów triathlonowych na Majorce, Hawajach czy Republice Południowej Afryki. Prowadzona jest przez Piotra Sauerlanda – świetnego sportowca oraz trenera między innymi Alexa Tauberta, czwartego zawodnika podczas IronMan na Hawajach. Sauerland Team to grupa instruktorów i trenerów triathlonowych, którzy potrafią dostosować się do potrzeb początkujących, jak i zaawansowanych triathlonistów.

                                   mapka2   mapka1

 

Szczegóły dotyczące treningów

    Obóz treningowy w RPA zapewni uczestnikom nie tylko efekty szkoleniowe w postaci poprawy wydolności czy umiejętności technicznych. Dzięki temu, że trasy rowerowe poprowadzone są pomiędzy urokliwymi afrykańskimi krajobrazami będą mieli Państwo możliwość poznania kraju i jego czystego piękna, w okolicach Cape Town. Obóz treningowy w RPA oferuje zupełnie coś innego z czym spotykają się Państwo na obozach na Majorce. Grupy treningowe są mniejsze, dzięki czemu kontakt z trenerem staje się bardziej indywidualny. Uczestnicy podzieleni są na grupy według poziomu wytrenowania, dzięki czemu na obóz mogą pojechać zarówno początkujący amatorzy, jak i triathlonowi wyjadacze. Obóz w RPA oferuje połączenie treningu, relaksu oraz zabawy.

 

    Podczas obozu treningowego w RPA opiekę nad uczestnikami sprawować będzie Piotr Sauerland oraz trenerzy z grupy Sauerland Team – wykwalifikowani specjaliści z dziedziny triathlonu. Piotr Sauerland mówi w języku polskim, angielskim oraz niemieckim.

 

Liczba trenujących uczestników obozu ograniczona jest do 10 osób.

{gallery}Oboz_rpa_2013a{/gallery}

W trakcie obozu odbędą się następujące zajęcia (jednostki treningowe):
– pływanie – zajęcia prowadzone na 50 metrowym basenie, znajdującym się ok. 10 minut drogi od kompleksu hotelowego. Trening w grupach z uwzględnieniem poziomu wytrenowania poszczególnych osób; ćwiczenia techniczne, wytrzymałościowe, szybkościowe i inne (zalecane jest posiadanie pianki);
– treningi rowerowe – zorganizowane jazdy w grupach na trasach wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Za dodatkową opłatą jazda rowerem na Przylądek Dobrej Nadziei.
– treningi biegowe – starannie przygotowane trasy biegowe w terenie (asfalt, szutr) pod okiem trenera;
– piesze wycieczki – między innymi na Tafelberg – Górę Stołową (1086m n. p. m.)

 

Program przewiduje co dwa dni treningowe jeden dzień aktywnego zwiedzania, między innymi:
– piesza wycieczka na Tafelberg;
– trening pływacki w Kapsztadzie połączony ze zwiedzaniem miasta;
– Safari (za niewielką dopłatą);
– Wein Tour – trasa wzdłuż południowoafrykańskich winnic  połączona z degustacją win (za niewielką dopłatą).

{gallery}Oboz_rpa_2013b{/gallery}

Hotel

    Hotel Stellenbosch jest to 3-gwiazdkowy kompleks hotelowy, zlokalizowany 28 kilometrów od lotniska w Kapsztadzie. Położony w sercu pięknego i historycznego miasta Stellenbosch, w niewielkiej odległości od muzeów czy galerii sztuki. Obiekt jest sprawdzony i polecany przez Sauerland Team, który organizuje tam swoje obozy od kilku lat.

 

Szczegóły dotyczące pobytu w hotelu:
– zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych;

– 10 noclegów
– śniadania (Bed&Breakfast);
– 50m basen ok. 10 minut od hotelu.

 

Dodatkowo płatne:
– wypożyczenie roweru 180 euro za 10 dni (chęć wypożyczenia roweru można zgłosić najpóźniej do 10 listopada 2012r.)      
– centrum fitness z siłownią;
– usługi fizjoterapeutyczne (masaże);
– wyżywienie – obiadokolacje w hotelu 80 euro (można gotować w apartamencie lub jeść „na mieście” – 10-15euro/os. obiadokolacja)

{gallery}Oboz_rpa_2013c{/gallery}

Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu:
UWAGA! Obowiązuje limit miejsc. Na obóz może pojechać maksymalnie 10 osób.

 

Cena obejmuje:
– przeloty na trasie Warszawa/Berlin – Kapsztadt – Warszawa/Berlin (do wyboru, w zależności od miejsca wylotu zmienia się jedynie wysokość zaliczki, cena obozu bez zmian);
– przewóz osób z lotniska w Kapsztadzie do hotelu i z powrotem;
– zakwaterowanie w Hotelu Stellenbosch ze śniadaniami;
– ubezpieczenie podstawowe (Koszty Leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu – do wysokości kwot gwarantowanych polisą);
– opiekę trenera przez cały pobyt w ośrodku;              
– wsparcie merytoryczne trenerów przez cały czas trwania obozu.

 

Dodatkowo płatne:
– transport roweru samolotem – 150 euro w jedną stronę (kierownica skręcona równolegle do ramy, pedały skierowane do wewnątrz, zapakowany w pokrowiec lub podobnie) – zgłoszenie przy rezerwacji miejsca  – cena może ulec zmianie (w zależności od cen linii lotniczych);
– transport roweru na trasie lotnisko-hotel-lotnisko – 25 euro
– ubezpieczenie dodatkowe od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie – 39 euro

 

Koszt udziału w obozie to 2500 euro/osoba

 

W celu zarezerwowania miejsca należy wpłacić w przeciągu 7 dni od daty otrzymanego potwierdzenia zgłoszenia zaliczkę wysokości 450/1000 euro* na podany w potwierdzeniu numer konta bankowego. Pozostała część kwoty płatna do 19 listopada 2012 roku. Jest to również ostateczny termin zgłoszeń. Szczegółowe dane dotyczące płatności otrzymają Państwo po przesłaniu zgłoszenia.

 

* 450 euro – wylot z Berlina / 1000 euro – wylot z Warszawy (całkowity koszt obozu nie zmienia się)

 

Więcej informacji oraz zgłoszenia: [email protected]

 

Oferta do pobrania pdf button

Formularz zgłoszeniowy

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane