Obóz triathlonowy w Kątach Rybackich na półmetku!

W poniedziałek rozpoczął się kolejny obóz organizowany przez Akademię Triathlonu i Labosport Polska w czterogwiazdkowym Hotelu Tristan w Kątach Rybackich. Chcemy Wam zdać krótką relację z tych kilku dni, które za nami. Niemal od razu po zakwaterowaniu się, zawodnicy wykonali spokojny trening biegowy, który został połączony z rytmami. Dopiero po kolacji zorganizowaliśmy oficjalnie powitanie uczestników i już po pierwszych godzinach spędzonych razem wydaje się, że zwodnicy tworzą zgrany team!

 

Wtorek 11 listopada to Dzień Niepodległości, a tym samym dzień zawodów biegowych na 10 km, które odbyły się na ulicach Gdyni. W tej części programu wzięli udział wszyscy triathloniści, którzy przyjechali wspólnie spędzić czas na obozie w Kątach i wszyscy obozowicze ukończyli rywalizację z dobrymi wynikami jak na ten okres przygotowań.

W środę zaplanowany był trening pływacki z nagrywaniem każdego uczestnika. Analizowaliśmy technikę pływania filmując ruchy pod wodą jak i nad wodą. Dzięki temu każdy z uczestników mógł dokładnie zapoznać się z błędami, jakie popełnia, ale również zobaczyć te poprawnie wykonywane elementy techniczne. Trenerzy mogli dokładnie wskazać, na czym każdy zawodnik powinien skupić się w daszej pracy nad doskonaleniem tej najtrudniejszej technicznie konkurencji. W środę trenowaliśmy również na rowerach, a że pogoda nam sprzyjała umożliwiło to trening na rowerach szosowych. Czwartek to dzień treningu pływackiego i biegowego połączanego z ćwiczeniami na siłowni, a dzień został zakończony wykładem wraz z analizą techniki pływackiej.

 

P1010877

 

Trenerami podczas obozu są Piotr Grzegórzek i Marcin Florek z Labosport Polska, których zapytaliśmy o wrażenia z pierwszych dni obozu.

Na obozie gościmy 18-sto osobową grupę uczestników. Dzięki świetnym warunkom do sportów wytrzymałościowych, jakie panują w Kątach Rybackich i w najbliższej okolicy, całkowicie możemy skupić się na trenowaniu i poprawie dyspozycji przed nowym sezonem triathlonowym. Stworzyła nam się świetna grupa, w której panuje bardzo dobra, sportowa atmosfera.” – powiedział Piotr Grzegórzek.

 

Wiadomo, że tak krótkie spotkanie na obozie nie poprawi znacząco wydolności, ale przecież nie taki jest cel krótkich obozów sportowych. Skupiamy się przede wszystkim na tym, co można w krótkim czasie poprawić, udoskonalić:

Główne zadanie jakie chcemy zrealizować na tym obozie, to poprawa techniki we wszystkich trzech konkurencjach wchodzących w skład triathlonu. Analizowaliśmy m.in. technikę pływacką. Przed nami także trening łączony i trening crossowy na biegu. Ponadto prowadzimy wykłady i luźne rozmowy, w których z pewnością padnie wiele pytań dotyczących treningu, także uczestnicy naszego obozu wynoszą z niego również sporo teorii” – dodaje Marcin Florek.

 

P1010835

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane