Odwołany rewanż Jan Frodeno vs. Lionel Sanders

Oczekiwany rewanż Jan Frodeno i Lionela Sandersa podczas Ironman 70.3 Oceanside został odwołany. 6 kwietnia miało to być otwarcie sezonu dla obu triathlonistów. Jednak Jan Frodeno wraz ze swoim trenerem Danem Lorangiem stwierdzili, że te zawody są zbyt wcześnie, a sam zawodnik potrzebuje jeszcze kilku tygodni treningu do poprawy swojej formy.

Frodeno nie jest kontuzjowany i dawno już wyszedł ze złamania przeciążeniowego w okolicy stawu biodrowego, którego doznał we wrześniu 2018 roku. Następne zawody w jego grafiku to triathlon Buschhütten w Niemczech, który odbędzie się 5 maja.

Areną zmagań miał być ponownie Ironman 70.3 Oceanside w USA. Na tej trasie ci Sanders i Frodeno spotkali się już kilka razy. Dwa lata temu złapana guma na rowerze wykluczyła Jana z rywalizacji. Natomiast rok temu złoty medalista olimpijski Jan Frodeno pokazał w pełni swoje możliwości. Zwyciężył połówkę IM z przewagą 3 min. i 53 sek. nad Lionelem Sandersem.

Historia Ironmana w Oceanside ma już 17 lat. Był to historycznie czwarty Ironman w Ameryce Północnej, początkowo nazywał się Ironman California. Powtórzono go tylko jeden raz. W 2002 roku został skrócony o połowę i dostał nazwę funkcjonującą do dzisiaj Ironman 70.3 Oceanside.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze