Oklahoma City gospodarzem MŚ w 2016 na długim dystansie

Międzynarodowy Związek Triathlonu (ITU) powierzył federacji USA Triathlon, Friends of Multisport oraz Redman Triathlon organizację ITU Long Distance Triathlon World Championships, które odbędą się w 2016 roku w Oklahoma City w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu 2016 roku zawodnicy z elity oraz triathloniści rywalizujący w ramach grup wiekowych powalczą o mistrzowskie tytuły zmagając się z następującymi dystansami: 4 km pływania, 120 km jazdy rowerem oraz 30 km biegu. Elita światowego triathlonu będzie również walczyć o nagrody finansowe. Pomiędzy najlepszego zawodnika i zawodniczkę mistrzostw zostanie podzielona kwota 90 tysięcy dolarów. 

 

Mistrzostwa Świata w 2016 roku odbędą się nad jeziorem Hefner w Oklahoma City. Jest to teren, na którym od połowy dekady odbywa się Redman Triathlon. Charakteryzuje się spokojnym jeziorem, górzystymi terenami do jazdy na rowerze, oraz ciekawą trasą, która prowadzi po pętli wokół jeziora. Mistrzostwa Świata w Triathlonie na długim dystansie odbędą się w Stanach Zjednoczonych po raz trzeci. Ostatnie zawody tej rangi odbyły się w miejscowości Henderson w Nevadzie w 2011 roku.  Uczestniczyło w nich ponad 900 sportowców. Po raz pierwszy Stany Zjednoczone gościły najlepszych na świecie triathlonistów na długim dystansie w 1996 roku, a zawody odbyły się w Muncie w stanie Indiana.

 

To, że jesteśmy w stanie wyłonić gospodarza mistrzostw z tak dużym wyprzedzeniem pokazuje popularność, jaką wśród zawodników cieszą się imprezy ITU. Jest to również dowód na wciąż rosnącą popularność triathlonu.” – powiedziała Marisol Casado, ITU President.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Czy mistrzostwa w Henderson w 2011 roku to były zawody, gdzie odwołano konkurencję pływacką ze względu na ekstremalne warunki pogodowe?
    Startowała chyba Ewa Bugdoł?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane